اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پاییز امسال پر باران است
n83065231-72601341.jpg

پاییز امسال پر باران است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

محمد زورآوند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهارداشت: همچنین به نظر می رسد که روند بارش ها در فصل زمستان کماکان ادامه داشته باشد.
وی در رابطه با پیش بینی وضعیت هوای استان در هفته جاری عنوان کرد: بارش باران در سطح استان تا پایان هفته ادامه دارد.
معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه گفت: با توجه به فعالیت سامانه ای ناپایدار در سطح منطقه تا پایان هفته علاوه بر بارش باران شاهد رگبار، رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید خواهیم بود.
زورآوند با بیان اینکه شدت بارش ها در روزهای دوشنبه و پنجشنبه نمود بیشتری خواهد داشت، گفت: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها وجود دارد.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دمای شهر کرمانشاه بین ۱۵ و ۳۱ درجه سانتیگراد در نوسان بوده و طی ۲۴ ساعت گذشته سومار با ۳۸ و کنگاور با ۹ درجه سانتیگراد گرمترین و خنک ترین نقاط استان بودند.
زوراوند همچنین میانگین بارش های سال زراعی گذشته شهر کرمانشاه را ۴۳۴ میلیمتر عنوان کرد و گفت: این مقدار بارش در مقایسه با سال قبل از آن که ۳۹۵ میلی متر بوده ۱۰ درصد رشد داشته و با میانگین بارش های بلندمدت برابری می کند.
معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه خاطرنشان ساخت: در بین ۲۱ ایستگاه هواشناسی استان تنها کنگاور در سال زارعی گذشته با پنج درصد نسبت به سال قبل از آن و قصرشیرین با سه درصد نسبت به دوره بلندمدت کاهش بارندگی داشته اند.
وی همچنین بیشترین میزان رشد بارش ها در سال زراعی گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن را متعلق به قصرشیرین با ۹۱ درصد، سرپل ذهاب ۵۲ درصد و سومار ۴۷ درصد عنوان کرد.
معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه ، با بیان اینکه میانگین بارش های استان در سال زراعی گذشته به ۵۳۳ میلی متر رسیده است، اظهار داشت: این مقدار بارش در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی قبل از آن که ۴۴۱ میلی متر بود، ۲۱ درصد و نسبت به دوره بلندمدت نیز ۱۶ درصد رشد نشان می دهد.
زورآوند گفت: بیشترین بارش سال زراعی گذشته در پاوه با ۹۱۰ میلی متر اتفاق افتاد که نسبت به مدت مشابه سال زراعی قبل از آن و بلندمدت به ترتیب ۲۷ و ۲۳ درصد رشد داشته است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

علمي آموزشي

پاييز

باران

كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست