اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / وضعیت هوای کرمانشاه بحرانی است
82115490-70802761.jpg

وضعیت هوای کرمانشاه بحرانی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

رضا محمودیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: با ورود توده ای از گرد و غبار به کشور غلظت ریز گردهای موجود در هوای شهر کرمانشاه از حد مجاز بیشتر شده و به ٦٦٠ میکروگرم بر متر مکعب هوا رسیده است.
میزان استاندارد ریزگردها در هوا براساس اعلام سازمان محیط زیست ١٥٠ میکروگرم بر متر مکعب هوا است.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه عنوان کرد: این ریزگردها از صحراهای عراق و عربستان وارد کشور شده است.
محمودیان به بیماران قلبی، کودکان، افراد مسن، مادران باردار و دیگر افراد در معرض خطر توصیه کرد که در هوای آزاد تردد نداشته باشند.
وی اعلام کرد وضعیت هوای کرمانشاه به مرور طی ساعات آینده رو به بهبود می رود.
از ابتدای سال جاری تاکنون و با احتساب امروز، هوای کرمانشاه هشت روز در حالت هشدار، یک روز در حالت اضطرار و دو روز در وضعیت بحران قرار داشته است.
شهروندان کرمانشاه در سال ۹۴ هم، ۳۶ روز در هوای خارج از استاندارد نفس کشیدند که ۳۳ روز آن شرایط هشدار و ۲ روز هم وضعیت اضطرار را تجربه کردند.
در سال ۹۳ نیز شهر کرمانشاه در مجموع ۲۴ روز هوای غیراستاندارد داشت که ۲۲ روز آن در وضع هشدار، یک روز در وضعیت بحران و یک روز هم در وضع اضطرار قرار بود.
استان کرمانشاه همانند استان های ایلام و خوزستان، در چند سال گذشته حسابی با معضل ریزگردها و آلودگی هوا درگیر بوده و این وضعیت به ویژه مردم شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب را کلافه کرده است.
این پدیده شوم نه تنها عوارض جسمی زیادی به مردم استان تحمیل کرده که حتی با بستن منافذ برگ های درختان بلوط،‌ بشدت به جنگل‌های زاگرس هم آسیب زده است.
۸۰۶۶/۷۴۴۵

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • هوای استان کرمانشاه
  • بحرانی
  • رضا محمودیان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست