اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / وضعیت صنعت و معدن استان کرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت
81974720-70541301.jpg

وضعیت صنعت و معدن استان کرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا روابط عمومی استانداری روز دوشنبه به نقل از معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اعلام کرد: استاندار کرمانشاه با اشرافیتی که نسبت به مباحث صنعت و معدن استان دارد، گزارش مبسوط و کارشناسانه ای را در رابطه با مشکلات اعتباری پروژه هایی همچون طرح توسعه پتروشیمی کرمانشاه، طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم، طرح تولید کود اوره با پوشش گوگردی و نیز طرح تولید فروسیلیس به وزیر ارائه داد.
رضا رحیمی افزود: آقای نعمت زاده نیز دستور داد که ظرف مدت دو هفته بانک های عامل به همراه مدیران ارشد استان جلسه مشترکی در حضور ایشان داشته باشند و برای تامین اعتبارات ارزی و ریالی این پروژه ها اقدام نمایند.
رحیمی همچنین اظهار داشت: اسدالله رازانی با توجه به حضور معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر در این سفر، تحلیل جامعی از وضعیت معادن و کانسارهای استان به هیات مذکور ارائه کرد.
وی اضافه کرد: متعاقب آن وزیر صنعت از معاونت امور معادن و زمین شناسی خواست که ظرف مدت یک ماه به منظور شناسایی کانسارهای پنهان فلزی در مناطق پتانسیل دار استان، ۵۰ هزار کیلومتر خطی عملیات هوایی را با ارتفاع پرواز ۴۰ متر انجام دهند که این یک تحول و اقدام نادر در حوزه معادن استان به شمار می آید که برای دستیابی به آن باید مدتها مکاتبه و نامه نگاری می شد.
رحیمی با اشاره به ذخایر با ارزش دولومیت در استان کرمانشاه از تصمیم سازمان های توسعه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد یک واحد استحصال منیزیم از دولومیت که اشتغال مناسبی در این حوزه تولیدی ایجاد خواهد کرد، خبر داد.
وی گفت: علاوه بر تصمیمات بسیار خوبی که در بالا به آنها اشاره شد، همچنین مقرر شد پهنه اکتشافی شمال شرق و جنوب غرب که قبلا به تصویب وزارتخانه رسیده است، به ایمیدرو واگذار شود مشروط به اینکه ایمیدرو در اسرع وقت اقدامات اکتشافی خود را آغاز نماید که این رویداد مهم می تواند اتفاقات بسیار توسعه ای و خوبی را در این عرصه استخراج؛ فرآوری و اشتغال رقم بزند.
در ابلاغ این مصوبات از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش های استاندار کرمانشاه قدردانی شده است.
۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • وزیر صنعت
  • استاندار کرمانشاه
  • اسدالله رازانی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست