اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / وزنه بردارکرمانشاهی مدال برنز مسابقات دانشجویان جهان را کسب کرد
n82643413-71827951.jpg

وزنه بردارکرمانشاهی مدال برنز مسابقات دانشجویان جهان را کسب کرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، کیا قدمی نماینده دسته ۱۰۵ کیلوگرم ایران در رقابت های دانشجویان جهان بود که در مجموع با بلند کردن ۳۸۱ کیلو وزنه مدال برنز را تصاحب کرد.
قدمی در حرکات یکضرب ابتدا وزنه ۱۶۶ کیلویی را به راحتی بالای سر برد اما در حرکت دوم از مهار وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی عاجز ماند.
این وزنه بردار کرمانشاهی در حرکت سوم خود با تلاش فراوان موفق به مهار وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی شد تا در این بخش مقام سوم را کسب کند.
کیا قدمی در حالی مبارزه اش را برای تصاحب حداقل مدال برنز آغاز کرد که از نفرات اول و دوم ۱۰ کیلو در یک ضرب عقب بود اما وی در حرکت نخست دوضرب موفق به مهار وزنه ۲۰۳ کیلویی شد تا با توجه به ناکامی وزنه بردار ترکیه در دو ضرب، مدال برنزش قطعی شود.
وی در حرکت دوم وزنه ۲۱۱ کیلویی را به سختی بالای سر برد تا مورد تشویق تماشاگران تایوانی قرار گیرد.
قدمی در حرکت سوم خود وزنه ۲۲۲ کیلویی را انتخاب کرد که از مهار آن ناتوان بود تا در نهایت به همان مدال برنز اکتفا کند.
در پایان رقابت های دسته ۱۰۵ کیلوگرم ‘مارتیروسیان’ از ارمنستان و نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ طلا گرفت، ‘رودیون بوچکوف’ از روسیه دوم شد و کیا قدمی نیز به مدال برنز دست پیدا کرد.
مدال برنز کیا قدمی ورزشکار کرمانشاهی تیم ملی وزنه برداری دانشجویان ایران نخستین مدال کاروان وزنه برداری در این رقابت ها محسوب می شد.
رقابت های دانشجویان جهان که از ۲۸ مردادماه و با حضور بیش از هفت هزار و ۷۰۰ دانشجو از ۱۴۱ کشور در ۲۲ رشته در چین تایپه آغاز شده تا هشتم شهریور ادامه پیدا می کند.
کاروان ورزشی ایران نیز با ۱۸ دختر و ۴۴ پسر دانشجو در هشت رشته ورزشی جودو، تیراندازی باکمان، شمشیربازی، تکواندو، والیبال، وزنه برداری، ووشو و بدمینتون در رقابت ها حضور یافته و تاکنون در چهار رشته شمشیربازی، تیرو کمان، تکواندو و وزنه برداری ۱۳مدال (۲ نشان طلا ،۳ نقره و ۸ برنز) کسب کرده است.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه ttp://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
۳۰۳۳/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

برچسب ها

ورزش

وزنه برداري

كيا قدمي

دانشجويان جهان

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست