اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / وزارت نیرو در زلزله کاری کرد کارستان
1547295983_n83167629-72773922.jpg

وزارت نیرو در زلزله کاری کرد کارستان

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهرداد سالاری روز شنبه در مراسم تقدیر و معارفه مدیران عامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه افزود: پس از زلزله های شدید غرب استان کرمانشاه، برق مناطق و مردم زلزله زده در کمترین زمان ممکن و با کیفیت بالا وصل شده است.
سالاری در عین حال اشاره‌ای هم به مشکلات حوزه شرکت برق کرد و گفت: تیرهای برق به شکل کنونی در هیچ یک از شهرهای پیشرفته دنیا وجود ندارد و امیدوارم شرکت های توزیع برق هم به زودی به سمت شبکه زمینی و خدمات باکیفیت تری حرکت کنند.
او همچنین سرانه هزینه برق رسانی به نقاط دوردست و نگهداری آن را غیرمنطقی دانست و گفت: در این گونه موارد باید از برق خورشیدی استفاده شود زیرا هزینه تمام شده آن بسیار پایین‌تر است.
استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۷۶۰ هزار مشترک برق دارد که ۶۳۰ هزار مورد آن خانگی، بیش از ۲۵ هزار مشترک عمومی و بیش از ۱۰ هزار مشترک کشاورزی و صنعتی هستند و بقیه مشترکان هم در «سایر مصرف و روشنایی معابر» تعریف می شوند.
تمامی شهرها و روستای استان (غیر از روستاهای خالی از سکنه یا دارای کمتر از سه خانوار) به شبکه توزیع برق متصل هستند.

** بازسازی و تعمیر حدود ۸۳ هزار واحد زلزله ‌زده کرمانشاه
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در باره آخرین وضعیت تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله گفت: تاکنون بیش از ۵۹ هزار واحد مسکونی آسیب دیده تعمیر و مقاوم سازی شده و نزدیک به ۲۳ هزار واحد تخریبی هم بازسازی شده اند.
او عملیات بازسازی مناطق زلزله زده استان را بسیار موفق توصیف کرد و گفت: در مجموع حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی تخریبی در روستاها داشتیم اما تاکنون ۲۲ هزار واحد مسکونی در روستاها ساخته شده است؛ در واقع بسیاری از روستائیان از فرصت زلزله استفاده کرده و خانه های در معرض آسیب خود را از نو ساخته اند.
سالاری در باره کیفیت بازسازی ها نیز گفت: واحدهای مسکونی تعمیری و بازسازی شده تاکنون در معرض سه پس لرزه ۶٫۲، ۶٫۴ و ۵٫۹ ریشتری قرار گرفته اند اما خوشبختانه کوچکترین آسیبی به آنها نرسیده است.
۲۱ آبان سال ۹۷ یک زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۷۴۴۴/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

زلزله سرپل ذهاب

وزارت نيرو

كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست