اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ورزش کرمانشاه در هفته ای که گذشت (۱۴ تا ۲۰ مرداد)
n82628078-71798708.jpg

ورزش کرمانشاه در هفته ای که گذشت (۱۴ تا ۲۰ مرداد)

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، اولین رویداد مهم ورزشی کرمانشاه در هفته گذشته کسب عنوان نایب قهرمانی رقابت های دو و میدانی معلولان جوانان جهان در ماده پرتاب نیزه توسط محمدطاها بیگ رضایی بود.
وی در بخش زیر ۲۰ سال، کلاس ادغامی F32/34 با رقبای خود به مسابقه پرداخت و توانست با ثبت رکورد ۲۵ متر و و ۳۶ سانتی متر مدال نقره را به گردن بیاویزد.

** دختران نوجوان کرمانشاهی درمسابقات فوتبال کشورهای مرکز آسیا حضور می یابند
دبیر هیات فوتبال استان کرمانشاه از حضور سه دختر فوتبالیست کرمانشاهی در ترکیب تیم ملی نوجوانان (زیر ۱۵ سال) خبر داد و گفت: ژینو پیکری، زیلان مرادی و آیدا منوچهری خود را برای حضور در مسابقات کشورهای مرکز آسیا آماده می کنند.
حسین بیگلری ادامه داد: تیم ملی فوتبال دختران نوجوان ایران خود را برای حضور در مسابقات کافا (کشورهای مرکز آسیا) که شهریور امسال برگزار می شود، آماده می کنند و دختران ملی پوش فوتبال ایران در رقابت های کشورهای مرکز آسیا با تیم های تاجیکستان، ازبکستان و قرقیزستان همگروه شده اند.
وی در پایان یادآوری کرد: اردوی تدارکاتی تیم دختران زیر ۱۵ سال ایران از ۱۵ تا ۲۰ مرداد در مرکز ملی فوتبال ایران برگزار شد.

** کیهانی دونده کرمانشاهی رکورد ۳ هزار متر با مانع ایران را شکست
رئیس هیات دو و میدانی استان کرمانشاه با اشاره به حضور حسین کیهانی دونده کرمانشاهی در رقابت های قهرمانی جهان، از شکسته شدن رکورد ۳ هزار متر بامانع ایران توسط وی خبر داد و گفت: دونده کرمانشاهی حاضر در مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان در ماده ۳ هزار متر بامانع رکورد هشت دقیقه و ۳۳ ثانیه و ۷۶ صدم ثانیه را از خود به جا گذاشت.
حمیدرضا فردین پور ادامه داد: کیهانی با ثبت این رکورد در جایگاه یازدهم گروه اول و بیست و چهارم ره بندی دور مقدماتی قرار گرفت و از صعود به فینال رقابت های جهانی بازماند، با این وجود دونده کرمانشاهی تیم ملی توانست رکورد دو ۳ هزار متر با مانع ایران را که از ۲۶ سال قبل در اختیار حمید سجادی بود را ۱۳ صدم ثانیه ارتقاء بخشد.
وی اظهار کرد: کیهانی حدود یک ماه پیش در رقابت های قهرمانی دو و میدانی آسیا که به میزبانی هندوستان برگزار شد توانست با ثبت رکورد هشت دقیقه و ۴۳ ثانیه و ۸۶ صدم ثانیه مدال طلا را از آن خود کند.
وی گفت: عضو کرمانشاهی تیم ملی دو و میدانی ایران در رقابت های جهانی لندن همچنین توانست رکورد خود در مسابقات قهرمانی آسیا را ۱۰ ثانیه و ۱۰ صدم ثانیه ارتقاء ببخشد.

** والیبالیست کرمانشاهی در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان حضور می یابد
سرمربی تیم ملی والیبال ایران اسامی ۱۴ بازیکن را برای شرکت در رقابت های انتخابی قهرمانی ۲۰۱۸ جهان اعلام کرد که در میان آن ها نام 'فرهاد سال افزون' ورزشکار کرمانشاهی نیز به چشم می خورد
دور انتخابی مسابقات والیبال قهرمانی جهان در قاره آسیا قرار است در ۲ گروه پنج تیمی به میزبانی کشورهای ایران و استرالیا برگزار شود که رقابت های گروه اول با حضور کشورهای ایران، چین، کره‌ جنوبی، قطر و قزاقستان به میزبانی استان اردیبل برگزار می شود و تیم ها به صورت دوره ای با هم رقابت می کنند.
در پایان این رقابت ها که از ۱۹ تا ۲۳ مرداد در سرسرای رضازاده اردبیل برگزار می شود ۲ تیم اول مجوز حضور در مسابقات جهانی ایتالیا را کسب می کنند.

** تکواندوکار و کشتی گیرکرمانشاهی در رده بندی برترین های جهان قرار گرفتند
فدراسیون های تکواندو و کشتی آخرین رده بندی برترین ورزشکاران خود در ماه آگوست را منتشر کردند که در میان آن ها نام مسعود حجی زواره در تکواندو و یدالله محبی در کشتی آزاد به چشم می خورد.
فدراسیون جهانی تکواندو لیست برترین ورزشکاران خود در اوزان مختلف را اعلام کرد که در وزن ۷۴- کیلوگرم، حجی زواره با کسب ۱۴۴ امتیاز و یک پله صعود نسبت به ماه قبل رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.
در رشته کشتی نیز، یدالله محبی آزادکار کرمانشاهی وزن ۱۲۵ کیلوگرم در بین سنگین وزن های دنیا رتبه نهم را به خود اختصاص داده است.
محبی نسبت به رده بندی ماه گذشته میلادی که در رتبه یازدهم قرار داشت به واسطه کسب عنوان قهرمانی آسیا ۲ پله صعود کرده است.

** ۲ ورزشکار و یک مربی کرمانشاهی عازم مسابقات شنای قهرمانی آسیا می شوند
رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان کرمانشاه از عضویت ۲ ورزشکار و یک مربی کرمانشاهی در تیم ملی شنای ایران برای اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا خبر داد و گفت: شهنام نظرپور و مسعود وکیلی به عنوان ورزشکار و فرشید حسینی به عنوان مربی به عضویت تیم ملی شنای ایران درآمده اند.
پیمان جاویدان افزود: نظرپور در رده سنی بزرگسالان و وکیلی هم در رده سنی جوانان قرار دارند که باید خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده کنند.
وی ادامه داد: نظرپور خود را برای حضور در مسابقات داخل سالن آسیا به میزبانی ترکمنستان و وکیلی هم خود را برای مسابقات رده های سنی قهرمانی آسیا در ازبکستان آماده می کنند.
جاویدان با بیان اینکه مسابقات قهرمانی رده های سنی و قهرمانی داخل سالن آسیا نیمه دوم شهریور به ترتیب در ازبکستان و ترکمستان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: اردوی آمادگی تیم های بزرگسالان و جوانان ایران از ۲۱ مرداد تا ۱۵ شهریور به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

کد خبر: ۸۲۶۲۸۰۷۸ (۶۱۱۶۳۷۶)

نسخه چاپی

برچسب ها

ورزش

ورزش كرمانشاه در هفته اي كه گذشت

كشتي

دو و ميداني

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست