اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ورزشكاران استان كرمانشاه در سال ۹۴ بيش ازيك هزار بار به تيم هاي ملي دعوت شدند
82059475-70695852.jpg

ورزشكاران استان كرمانشاه در سال ۹۴ بيش ازيك هزار بار به تيم هاي ملي دعوت شدند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

مجتبي جوهري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: از مجموع دفعاتي كه ورزشكاران كرمانشاهي در سال گذشته به اردوهاي تيم هاي ملي دعوت شدند ۱۷۴بار آن منجر به عضويت در تيم هاي ملي شد.
وي اضافه كرد: در سال ۹۳ ورزشكاران استان كرمانشاه ۲۹۰ نفر – بار به اردوي تيم ملي دعوت و ۱۴۶ نفر – بار نيز به عضويت تيم هاي ملي درآمدند.
جوهري خاطرنشان كرد: آمار دعوت شدگان به اردوي تيم هاي ملي و عضويت در اين تيم ها طي سال ۹۴ و در مقايسه با سال ۹۳ به ترتيب ۲۵۹ و ۱۹ درصد رشد نشان مي دهد.
مديركل ورزش و جوانان كرمانشاه يادآور شد: براساس رتبه بندي صورت گرفته در دعوت به اردوي تيم ملي، هيات ورزش هاي ناشنوايان با ۱۸۶ نفر – بار عضويت بهترين عملكرد را به خود اختصاص داده است و پس از اين هيات هاي فوتبال با ۱۷۳ نفر – بار و كشتي با ۱۳۲ نفر – بار عضويت در رده هاي دوم و سوم ايستاده اند.
وي گفت: هيات هاي قايقراني، كاراته، ووشو، ورزش هاي جانبازان و معلولان، شنا، هندبال و دو و ميداني هم به ترتيب در رده هاي چهارم تا دهم در خصوص دعوت ورزشكارانشان به اردوي تيم ملي قرار گرفتند.
جوهري همچنين در خصوص رتبه هيات ها براساس عضويت ورزشكاران آن ها نيز اظهار كرد: در اين بخش هيات هاي كاراته و ورزش هاي ناشنوايان با ۲۰ مورد عضويت در تيم هاي ملي مشتركا رتبه نخست را به خود اختصاص داده اند و هيات هاي فوتبال و قايقراني نيز با ۱۵ مورد عضويت در رده دوم ايستاده اند.
وي گفت: ضمن اينكه هيات كشتي نيز با ۱۱ مورد عضويت در رده سوم و هيات هاي تكواندو و شنا نيز با ۱۰ مورد عضويت در تيم ملي طي سال ۹۴ هيات هاي برتر بعدي بودند.
مديركل ورزش و جوانان كرمانشاه با بيان اينكه سال گذشته در مجموع ۳۵ هيات ورزشي استان شاهد دعوت ورزشكاران خود به اردوي تيم ملي بودند، يادآور شد: از اين ميان ورزشكاران ۲۶ هيات استان توانستند به عضويت تيم ملي درآيند.
جوهري در پايان گفت: اميدوارم در سال جاري هم تعداد دعوت شدگان‌ و هم تعداد عضويت هاي ‌ورزشكاران كرمانشاهي در تيم هاي ملي افزايش يابد كه با توجه به ظرفيت هاي ورزش استان و استعدادهاي ورزشكاران ما مطمئنم اين اتفاق رخ خواهد داد تا جزو استان هاي برتر كشور در اين زمينه باشيم.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • ورزش
  • مديركل ورزش و جوانان كرمانشاه
  • ورزشكاران كرمانشاه
  • دعوت به اردوي تيم ملي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست