اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / واگذاری ۲۶۹ واحد مسکن به مددجویان بهزیستی استان کرمانشاه
82512432-71578119.jpg

واگذاری ۲۶۹ واحد مسکن به مددجویان بهزیستی استان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

مهدی ویسانی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، افزود: در بخش تأمین مسکن برای خانواده های ۲ معلوله روستایی از تعداد ۴۹ خانوار به ۳۶ خانوار مسکن واگذار شده که معادل تحقق ۷۳ درصدی تعهدات در این زمینه بوده است.
به گفته وی، مابقی خانوارهای شناسایی شده که هنوز موفق به احداث مسکن نشده اند، متقاضیانی هستند که اقدام لازم را انجام داده و به مرحله انعقاد قرارداد با بانک عامل نرسیده اند.
ویسانی خاطرنشان کرد: خانواده های دارای ۲ معلول به بالای روستایی مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال کمک بلاعوض را دریافت می کنند که علاوه بر این مبلغ، مددجویان در روستاها می توانند ۱۸۰ میلیون ریال دیگر نیز وام کم بهره بگیرند.
وی گفت: همچنین اعطای وام کم بهره ۱۸۰ میلیون ریالی شامل مددجویان شهری که در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر زندگی می کنند، نیز می شود.
وی با بیان اینکه تعهد واگذاری مسکن به خانواده های دارای ۲ معلول شهری در استان کرمانشاه ۲۴۲ خانوار بود، گفت: تاکنون ۲۳۳ خانوار مسکن خود را دریافت کرده که نشان از تحقق ۹۶ درصدی است.
کارشناس مسئول مسکن معاونت مشارکت های مردمی بهزیستی کرمانشاه، همچنین از کمک بلاعوض ۳۰۰ میلیون ریالی به خانواده های دارای ۲ معلول به بالای شهری برای ساخت مسکن خبر داد.
به گفته ویسانی، از تعداد تعهدات واگذاری مسکن به مددجویان شهری ۷۳ خانوار زمین در اختیار آنها قرار داده شده که کار احداث واحدهای مسکونی در بعضی از شهرستان ها آغاز شده و مابقی نیز در سال جدید آغاز خواهد شد.
وی یادآور شد: ۶ خانوار از سهمیه باقی مانده در استان نیز درخواست خود را به معاونت مشارکت های مردمی بهزیستی استان ارائه داده اند که پس از طرح موضوع در کمیته راهبری استان و موافقت اعضا، اقدام به احداث واحدهای مسکونی خود کرده و در سال جاری صد درصد سهمیه استان جذب خواهد شد.
۸۰۶۶/۷۴۶۰ خبرنگار:زهره کریم زاده ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • مسكن
  • معلولان
  • بهزيستي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست