اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / وابستگی به صادرات نفت کشور را از دستیابی به رشد باز می دارد
81968679-70530877.jpg

وابستگی به صادرات نفت کشور را از دستیابی به رشد باز می دارد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا رضا رحیمی عصر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه رویداد استارتاپ دانشگاه رازی که در محل آمفی تئاتر شهید دکترعلیمحمدی برگزار شد با بیان اینکه کاهش قیمت نفت ضرورت تبدیل ایده به کالا را دوچندان کرده افزود: برگزاری استارتاپ ها در راستای تبدیل ایده به کالا و خدمات تاثیرگذار است.
وی با تاکید براینکه از ظرفیت های انسانی باید به خوبی استفاده شود اظهار کرد: امروزه به ندرت شرایط اشتغال و استخدام دولتی مهیاست و کارآفرینی راهکار خروج از بیکاری است.
رحیمی ادامه داد: اکثر کالاهای وارداتی می تواند به راحتی به دست جوانان ایرانی ساخته شود و این در حالیست که با وجود دانش آموخته گان، بسیاری از کالاها از خارج از کشور وارد می شود.
به گفته این مسئول، فناوری تنها مخصوص بخش ‘آی. سی تی’ نیست و می تواند در همه بخش های کشاورزی، اطلاعات، صنعت و گردشگری ورود کند.
معاون استاندار ادامه داد: برخی کشورها همانند هندوستان شرایطی مشابه به ایران را دارند ولی بر روی موج فناوری سوار شده اند.

** تا زمانی که به استخراج نفت وابسته ایم فناور نمی شویم
رحیمی اظهار کرد: تا زمانی که تنها بر استخراج نفت و گاز تکیه می شود نمی توان در حدقابل قبول به سمت فناوری حرکت کرد.
وی یادآور شد، اقتصاد مقاومتی با همت بخش خصوصی ایجاد می شود و باید به تبدیل ایده به محصول اهمیت بیشتری داده شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه افزود: از ابتدا فناوری همیار انسان بوده و در واقع شکل غیررسمی تبدیل ایده به کالا را برعهده داشته است.
وی اظهار کرد: در طول کمتر از دو دهه اخیر شاهد رشد مطلوبی در حوزه علم و فناوری بودیم که کرمانشاه از این ویژگی محروم نمانده ولی برای تحقق اهداف به تلاش بیشتری نیاز است.
رحیمی ادامه داد: از زمان آغاز استارتاپ ها در کشور نزدیک به دو سال است که می گذرد و هنوز در ابتدای راه قرار داریم و در مرحله فرهنگسازی قرار گرفته ایم.
به گفته وی، کارآفرینی به معنای خلق ایده، تبدیل به نوآوری و در واقع قبول ریسک می باشد و به همین دلیل کارآفرینان نیازمند حمایتند و دلگرمی می خواهند.
رحیمی یادآور شد، استارتاپ می تواند به محلی برای رشد استعدادها و خلاقیت ها تبدیل شود و به رونق بخش های مختلف جامعه بپردازد.
اردوهای استارتاپ به مدت سه روز از ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه جاری در حال برگزاری است.
استارتاپ کسب و کاری است که قسمتی از آن مبتنی بر فناوری است؛ هر کسب و کار که بر پایه فناوری است، لزوما استارتاپ نیست، ولی همه استارتاپ ها به طرزی از وب، موبایل، اینترنت و فن آوری های جدید استفاده می کنند تا رشد بالایی داشته باشند و به تعداد کاربران بالایی برسند.
۸۰۶۶/۷۴۶۰

انتهای پیام /*

  • علمی آموزشی
  • استارتاپ
  • معاون استاندار
  • دانشگاه رازی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست