اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / هوای کرمانشاه در حالت هشدار است
n83081078-72627948.jpg

هوای کرمانشاه در حالت هشدار است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

آذر ولی زاده در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: از بامداد روز شنبه به دلیل ورود توده های گرد وغبار به آسمان کرمانشاه وضعیت آلودگی هوای کرمانشاه به حالت بحرانی درآمد.
وی با بیان اینکه وضعیت بحرانی تا ساعت ۶ صبح امروز ادامه داشت، گفت: از صبح امروز وضعیت هوای استان در حالت هشدار برای بیماران و افراد حساس قرار گرفت.
سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه اعلام کرد: اکنون وضعیت هوای شهرستان های غربی استان کرمانشاه همچون گیلانغرب، قصرشیرین و سرپل ذهاب سالم گزارش می شود.
ولی زاده با بیان اینکه میزان غلظت گرد وغبار در هوای کرمانشاه در حال کاهش است، گفت: با توجه به وزش باد و احتمال ورود سامانه ای بارشی به جو استان پیش بینی می شود غلظت گرد و غبار در آسمان کرمانشاه کاهش پیدا کند.
وی که یک کارشناس میکروب شناسی است، به بیماران و افراد در معرض خطر توصیه کرد که از تردد در فضای باز اجتناب کرده و از ماسک های فیلتردار استفاده کنند.
روز گذشته گرد و غبار شدید مدارس کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان های قصرشیرین، اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب، گیلانغرب، دالاهو، ثلاث باباجانی، پاوه و کرمانشاه را تعطیل کرد.
معاون مدیرکل هواشناسی کرمانشاه به ایرنا گفت: براساس پیش بینی نقشه های هواشناسی، غلطت ریزگرد ها در آسمان کرمانشاه در روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش پیدا خواهد کرد و اما بارندگی در سطح استان نخواهیم داشت.
محمد زورآوند افزود: از روز سه شنبه با ورود سامانه ای ناپایدار به جو استان احتمال وقوع رگبار و بارش های پراکنده وجود دارد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

علمي آموزشي

گروغبار

كرمانشاه

هشدار

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست