اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / هنرمندانن انقلابی براساس باورهای اعتقادی افتخارآفرین شده اند
n83222207-72866941.jpg

هنرمندانن انقلابی براساس باورهای اعتقادی افتخارآفرین شده اند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رحیم جعفری روز دوشنبه در نشست «انقلاب به روایت هنر» که در مسجد معتضدی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: هنر تجلی باورهای انسان در یک قالب مشخص است، به صورت عمومی مسلمانان و به صورت خاص، تشیع در این زمینه افتخارات بزرگی داشته است.
وی افزود: به تعبیر همین تعریف، ما باورهای بزرگی داریم که قابل دفاع، قابل تفسیر و به روزکردن است.
جعفری ادامه داد: در این ۴۰ سال با وجود محرومیت ها، فشارها و آسیب ها در عرصه سیاسی و اجتماعی اکنون با افتخار در بسیاری از مسائل سرآمد هستیم.
وی معتقد است، آنچه که در این ۴۰ سال موجب موفقیت ما شد و ما را به قدرتمندترین کشور دنیا از نظر تاثیرگذاری سیاسی تبدیل کرد، همین باورها و اعتقادات دینی و روحیه انقلابی است.
این مسئول افزود: افزود: این باورها موجب تحمل شرایط اقتصادی کنونی شده و بدیهی است که اگر فردی تقوا و تدین نداشته باشد نمی تواند این مشکلات را تحمل کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: باید این باورها را مطابق با شرایط روز به نسل جوان منتقل کنیم.
در ادامه این نشست مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کرمانشاه، تعداد کانون های مساجد استان را ۵۵۲ کانون اعلام کرد و گفت: ۱۰۰هزار نفر جمعیت در این مراکز فعال هستند و این کانون ها حتی در بسیاری از روستاها فعال هستند.
افشین کلات پور ادامه داد: از مسئولان می خواهم در زمینه رسیدگی و فعالیت کانون ها نگاه ویژه ای داشته باشند چراکه کانون ها دارای پتانسیل خوبی هستند که اگر مسئولان وارد فعالیت شوند می توانند از این ظرفیت در راستای اهداف نظام اسفاده کنند.
وی با تاکید براینکه مساجد باید محور بسیاری از امور قرار بگیرند، افزود: امروز جایگاه پرقدمت مساجد باید دوباره احیا شود.
در پایان این مراسم از هشت هنرمند شاخص انقلابی کانون مساجد تقدیر شد.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرهنگي

جعفري

ارشاد

تجليل از هنرمندان انقلابي

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست