اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / همایش سه سالگان حسینی در مسجد جامع قصرشیرین برگزار شد
82295159-71146529.jpg

همایش سه سالگان حسینی در مسجد جامع قصرشیرین برگزار شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، کودکان قصرشیرینی با سربندهای یا رقیه، لبیک یا زینب، یا علی اصغر و یا حسین در این همایش شرکت کردند.
در این آیین باشکوه پسران خردسال با بر گردن انداختن چفیه و دختران با به سر کردن مقنعه های سفید یاد و خاطره فرزند سه ساله اباعبدالله الحسین (ع) حضرت رقیه (س) را گرامی داشتند.
یکی از روحانیان در این آیین در خصوص اهمیت حجاب و تربیت فرزندان به ایراد سخنانی برای پرداخت و از مادران خواست تا فرزندان خود را با معنویت و همچنین دین و قرآن مانوس کنند و نماز و رعایت حجاب را از کودکی به آن ها بیاموزند.
فرمانده بسیج سپاه ناحیه مقاومت قصرشیرین نیز در سخنانی هدف از برپایی این آیین را گرامیداشت سالروز شهادت حضرت رقیه (س) دختر سه ساله امام حسین (ع) بیان کرد.
سرهنگ پاسدار مرادعلی حسنی افزود: آشنایی هرچه بیشتر کودکان با حادثه کربلا و تجلیل از مقام شامخ حضرت رقیه (س) و یادآوری رنج ها و دردهای آن حضرت از دیگر اهداف برگزاری همایش سه سالگان حسینی است.
در این گردهمایی مادران و مربیان مهدهای کودک همراه با کودکان خود به یاد حضرت رقیه (س) گریستند و عزاداری کردند تا بگویند همان گونه که رقیه فدای راه اسلام و امام حسین (ع) شد، فرزندان ایران اسلامی نیز آماده فدا شدن در راه دین خدا هستند.
حضرت رقیه (س) دختر امام حسین (ع) در واقعه عاشورا سه سال سن داشت که بعد از شهادت پدر و یارانش در عصر عاشورا، به همراه دیگر زنان بنی هاشم توسط سپاه یزید به اسیری گرفته شد و در خرابه های شام به شهادت رسید.
قصرشیرین با ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه واقع شده است.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶ خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • سه سالگان
  • همايش

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست