اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / هفته وحدت نمادی برای نزدیک شدن قلوب مسلمانان است
n83115647-72685896.jpg

هفته وحدت نمادی برای نزدیک شدن قلوب مسلمانان است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله مصطفی علما روز چهارشنبه در همایش وحدت و بصیرت با حضور روحانیون و نخبگان شهرستان های سرپل ذهاب ، قصرشیرین ‌و دالاهو در محل یادمان شهدای بازی دراز افزود: طاغوت درهر زمانی مانع بیداری مردم بوده و مردم را از بصیرت ، فکر کردن و استنباط کردن منع کرده است.
وی اظهار داشت: مردم و طبقات متوسط جامعه در طول تاریخ از آموختن دانش و فضیلت محروم شده اند و استکبار راه ترقی و تعالی مستعمرات خود را بسته و در تلاش بودند که مردم را متوقف نگه دارند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: تمام پیامبران الهی و اولیا خداوند برای بیداری مردم تلاش کرده اند و پیامبر اسلام (ص) متذکر دین اسلام و آن را برای ما معنا و تفسیر کرده اند.
آیت الله علما ادامه داد: دشمن همیشه از بی توجهی و خواب بودن ما استفاده می کند.
وی گفت: صراط مستقیم در سایه بندگی اطاعت و سنت رسول خداست از این رو ما باید به رسول خدا اقتدا کنیم زیرا که سرمایه ای که در قرآن و سنت هست در هیچ جای دنیا وجود ندارد.
او اضافه کرد: با فطرت نمی توان جنگید و در طول سالیان انقلاب ثابت شده است که آمریکا نمی تواند هیچ غلطی بکند چون با فطرت مقابله می کند و این در حالی است که سنت نبوی و صراط مستقیم ثابت و ماندگار است.
آیت الله علما گفت: افتخار ما این است که بازی دراز متعلق و متبرک به خون و قدوم شهداست و هرگز از بین نخواهد رفت.
وی با اشاره به اینکه داعش تمام امکانات و تجهیزات نظامی و منابع مالی و حمایت همه جانبه قدرت های جهان را داشت ، افزود: داعش چون ناحق است امروز چیزی جزء یک نام از آن باقی نمانده است.
وی گفت: فقط واقعیت و حقیقت ماندگار است و امروز ایران اسلامی ام القرای جهان اسلام است و برای مسلمانان قبله شده است و ما از امدادهای غیبی برخوردار بوده و همواره باید به رسول خدا اقتدا کنیم زیرا اسلام همواره انسان را به حرکت و تعالی دستور می دهد.
امام جمعه سرپل ذهاب نیز گفت: دشمنان اسلام از پیوستن مردم جهان به اسلام هراس دارند و شبانه روز در تلاش هستند تا در دنیای اسلام تفرقه ایجاد کنند.
حجت الاسلام جواد فاطمی نسب افزود: جنگ های نیابتی برای نشان دادن چهره ای خشن از اسلام و مسلمانان است ولی هفته وحدت باعث وحدت بین مسلمانان و نزدیک شدن بیشتر مذاهب اسلامی به همدیگر است.
وی ادامه داد: در این هفته ما به دنبال نزدیکتر شدن قلب های مسلمان به همدیگر و بررسی مشکلات و موانع وحدت و برنامه ریزی برای مقابله با توطئه های دشمن برای ایجاد تفرقه هستیم.
امام جمعه سرپل ذهاب اظهار داشت: امروز کارشکنی و توطئه برخی در دنیای اسلام باعث ایجاد تفرقه شده ولی با بصیرت و هوشیاری علمای بزرگ مذاهب مختلف اسلامی این توطئه ها نقش بر آب خواهد شد.
وی در ادامه از تلاش نیروهای سپاه و ارتش و نیروی انتظامی در زلزله اخیر که به سرعت به میدان آمده و کنترل نظم و امنیت شهرستان را به دست گرفتند، قدردانی کرد.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد که در این شهرستان پیروان مذاهب مختلف اسلامی از جمله شیعه ، سنی و اهل حق به طور مسالمت آمیز با یکدیگر زندگی می کنند.
۳۰۱۲/۷۳۹۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

سياسي

اجتماعي

همايش وحدت

سرپل ذهاب

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست