اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / هزینه های سرسام آور تبلیغات انتخابات زیر ذره بین مردم
81977962-70547156.jpg

هزینه های سرسام آور تبلیغات انتخابات زیر ذره بین مردم

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی در کنگاور به قدری در سطح شهر افزایش پیدا کرده که متاسفانه معبد چند هزار ساله آناهیتا نیز از این تبلیغات بی بهره نمانده و سهم نانوشته این بنای تاریخی نوشتن نام چند نامزد انتخاباتی بر روی دیواره ضلع شرقی معبد است.
طبق شنیده ها برخی از سرمایه داران حوزه انتخابیه شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین نیز این روزها به کمک نامزدهای مورد نظر خود آمده اند و بخشی از هزینه ها را متقبل شده اند که این موضوع نیز جای بحث و گفت و گو دارد.
در آستانه انتخابات باشکوه هفتم اسفند، دغدغه ها و نگرانی هایی ذهن فعالان سیاسی، احزاب و گروه های مختلف را به خود مشغول کرده است.
تعدادی از فعالان سیاسی و شهروندان کنگاوری از دغدغه های خود در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری می گویند و انتظار دارند تا این موضوعات از سوی نامزدهای انتخاباتی مورد توجه قرار بگیرد.
یک فعال سیاسی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، خواستار شفاف سازی در هزینه های تبلیغاتی شد و بیان داشت: امروز مردم و رأی دهندگان نمی دانند که نامزدهای انتخاباتی برای به دست آوردن یک کرسی نمایندگی مجلس به چه میزان هزینه می کنند.
سعید قلیلی افزود: گاهی مشاهده می شود که خرج های سرسام آوری در جریان تبلیغات انتخاباتی می شود و این سؤال به ذهن مردم خطور می کند که چه منفعتی وجود دارد که هزینه های گزافی در انتخابات انجام می گیرد.
وی ادامه داد: باید قوانین و مقررات محکمی برای نظارت بر تبلیغات و هزینه های انتخاباتی تدوین شود چرا که به عقیده مردم، اسراف ها و هزینه های سرسام آوری توسط برخی نامزدها در جریان انتخابات انجام می شود.
ذبیح سلیمانی، روانشناس و دبیر آموزش و پرورش نیز با تبیین یکی از آفت های موجود در تبلیغات انتخاباتی یادآور شد: در ایام انتخابات مشاهده می شود که برخی جریان ها و نامزدهای انتخاباتی برای کسب آرای مردم متوسل به راه های ناخوشایندی می شوند.
وی افزود: برخی از نامزدهای انتخاباتی به جای ارائه برنامه و رویکرد خود برای حل مشکلات و دغدغه های مردم به ابزارهایی نظیر شام انتخاباتی روی می آورند که این امر پسندیده نیست.
سلیمانی ادامه داد: البته مردم در این زمینه هوشیار شده اند و به طور قطع باید این موضوع از سوی نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان نیز مورد توجه قرار بگیرد.
یکی دیگر از شهروندان کنگاوری گفت: برخی نامزدها با پول دیگران و به دعوت برخی از سرمایه داران تبلیغات می کنند که البته این کار در صورت رای آوردن، انتظاراتی را از نماینده ایجاد می کند و به نوعی باید زحمات این سرمایه داران جبران شود.
کوروش عزیزی افزود: نامزدها باید آگاه و با مردم صادق باشند و از صرف هزینه های بالا برای راهیابی به مجلس خودداری کنند.
وی اضافه کرد: مردم بسیار آگاه هستند لذا نامزدها باید در تبلیغات خود از واقعیت ها سخن بگویند و وعده های دست نیافتنی به مردم ندهند.
عزیزی گفت: مردم شهرستان کنگاور با آگاهی کامل در انتخابات شرکت می کنند و افرادی را که با صرف هزینه های بالا تلاش دارند وارد مجلس شوند را انتخاب نمی کنند.
وی اظهار کرد: مردم به نامزدهایی از جنس خود و افرادی که به کانون های قدرت و ثروت متصل نیستند، رای می دهند.
یک دانشجو کنگاوری نیز گفت: مجلس شورای اسلامی محل قانونگذاری است و نمایندگان باید به فکر تصویب قوانینی باشند که باعث پیشرفت، استقلال و رشد اقتصادی و فرهنگی ملت شوند.
حامد عبدالملکی با بیان اینکه جوانان ایران اسلامی علاقه خاصی به پیشرفت و توسعه کشور دارند، افزود: رسیدگی به امور جوانان و رفع مشکلات اشتغال، تحصیل و ازدواج آنها باید از موضوعات مهم نمایندگان مجلس باشد.
وی اظهار کرد: ما جوانان به دنبال نامزدهایی هستیم که جوانان را درک کنند و به فکر رفع مشکلات آنها باشند.
وی افزود: جوانان کنگاوری به نامزدهایی که به فکر دادن شام و نهار و صرف هزینه های میلیونی براقشار مختلف مردم در کنار احزاب، گروه ها و فعالان سیاسی، خود را آماده خلق حماسه ای باشکوه می کنند تا بار دیگر پیوند مستحکم خود را با نظام اسلامی نشان دهند.
چه خوب است معیار انتخاب ما از بین افراد اصلح گزینشی باشد چرا که برای این نظام و برای دفاع از دستاوردهای آن که مجلس شورای اسلامی نیز یکی از آنهاست کم هزینه نکرده ایم و شهدای بسیاری در این مسیر داده ایم.
از مجموع شعب پیش بینی شده اخذ رای در این حوزه انتخابیه ۷۶ شعبه مربوط به شهرستان کنگاور است که بیش از ۶۰۰ نفر از عوامل برگزاری انتخابات کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
کنگاور مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای صحنه و هرسین است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین از مجموع جمعیت حدود ۲۵۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۳۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
۱۱ نامزد انتخاباتی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین با یکدیگر رقابت می کنند.
کنگاور در شرق استان کرمانشاه افزون بر ۸۴ هزار نفر جمعیت دارد.
مجید رحمتی خبرنگار ایرنا مرکز کرمانشاه
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • انتخابات ۹۴
  • تبلیغات

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست