اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نگاهی به تبلیغات نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری در استان کرمانشاه
81966111-70526700.jpg

نگاهی به تبلیغات نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری در استان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگاران ایرنا از ۱۴ شهرستان استان کرمانشاه، از روز ۲۲ بهمن ماه که زمان تبلیغات ۲ هفته ای نامزدهای چهارمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری آغاز شده، فضای انتخاباتی روز به روز در حال گسترش است.
از فردای سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، سخنرانی های تبلیغاتی نامزدها هم از شبکه زاگرس (سیمای استان) آغاز شده و هر چهار نامزد استان ضمن تبیین جایگاه و اهمیت عملکرد مجلس خبرگان، برای متقاعد کردن رای دهندگان، کمر همت بسته اند.
یکی از تفاوت های اساسی تبلیغات انتخاباتی این دوره انتخابات مجلس خبرگان با هشت سال گذشته، ورود جدی و گسترده نامزدها به فضای مجازی است.
دلیل این موضوع هم رشد دسترسی مردم به اینترنت است که یک امکان تبلیغاتی جدید، سریع، موثر و تقریبا رایگان برای نامزدها محسوب می شود.
این فرصت به ویژه برای نامزدهای کمتر شناخته شده، یک سکوی پرش محسوب می شود چرا که می توانند در کمترین زمان خود را به هزاران نفر معرفی و برای جلب نظر آنان تلاش کنند.
البته هنوز نصب بنر، پوستر و توزیع کارت های تبلیغاتی، اهمیت و جایگاه خود را از دست نداده است.
در بسیاری از خیابان های اصلی شهرهای مختلف استان، پوسترهای نامزدهای چهارمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به چشم می خورد.
بازار جلسات سخنرانی نامزدها و دیدار آنان با چهره های مطرح، سران ایل ها و بزرگان اقوام استان هم گرم است.
ضمن اینکه هر از چند گاهی جمعی از ورزشکاران و هنرمندان استان از یکی از نامزدها اعلام حمایت می کنند.
نکته قابل توجه این است که فضای تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان در استان با جبهه تبلیغاتی نامزدهای مجلس شورای اسلامی کاملا متمایز و به دور از هیاهو و هیجان های کاذب است و در عین داشتن شور انتخاباتی، در مسیری منطقی و آرام و به دور از اتهام و تخریب حرکت می کند.
آیت الله حسن ممدوحی و آیت الله محمود محمدی عراقی دو نامزدی هستند که در لیست کاندیداهای اصولگرا قرار دارند و آیت الله امان نریمانی مورد حمایت احزاب اصلاح طلب استان است.
بخشی از اصلاح طلبان، آیت الله علیرضا مستشاری و بخشی هم آیت الله عراقی را به عنوان کاندیدای دوم خود معرفی کرده اند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۲ کرسی در مجلس خبرگان رهبری است.
واجدین شرایط رای در ۱۴ شهرستان و مناطق روستایی و عشایری استان در روز هفتم اسفند، آرای خود در بیش از سه هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای ثابت و سیار می ریزند.
در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۵۹۵ نفر در استان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند.
۷۴۴۴/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات خبرگان
  • تبلیغات انتخاباتی
  • انتخابات

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست