اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نگاهي به دستاوردهاي سفر يك روزه استاندار كرمانشاه به اسلام آبادغرب
82058228-70693450.jpg

نگاهي به دستاوردهاي سفر يك روزه استاندار كرمانشاه به اسلام آبادغرب

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ايرنا، ساعت هشت صبح روز يكشنبه ۱۲ ارديبهشت اسدالله رازاني استاندار كرمانشاه در ادامه سفرهاي شهرستاني خود به اسلام آبادغرب واقع در ۶۰ كيلومتري غرب كرمانشاه سفر كرد، سفري كه معاونين هماهنگي امور عمراني و امور اقتصادي و توسعه منابع، جمعي از مديران كل دستگاه هاي اجرايي و تعدادي از خبرنگاران رسانه هاي گروهي نيز وي را همراهي مي كردند.
استاندار كرمانشاه در بدو ورود به اسلام آبادغرب مورد استقبال فرماندار و جمعي ديگر از مسئولان محلي قرار گرفت تا آماده روزي پركار شود.

** بازديد استاندار كرمانشاه از شركت كاشي كاژه
شركت كاشي كاژه از سال ۸۹ فعاليت خود را در زميني به مساحت ۱۵۰ هزار متر مربع آغاز كرده و توليدات اين شركت در روز به ۵۰ هزار متر مربع و در سال به ۱۵ميليون متر مربع مي رسد.
شركت كاشي كاژه عنوان بزرگترين واحد توليدي سراميك بخش خصوصي كشور را دارا مي باشد و هم اكنون ۷۰۰ كارگر به صورت سه شيفت در آن مشغول به كار هستند، شركتي كه محصولاتش به كشورهاي تركيه، ارمنستان، عراق و كويت صادر مي شود.
رازاني در حاشيه اين بازديد با تمجيد از تلاش هاي مديران و كارگران شركت كاشي كاژه اظهار كرد: وجود چنين واحدهايي به رشد اقتصادي استان كمك مي كند.
وي با بيان اينكه برنامه دولت حمايت از بخش خصوصي و واحدهاي توليدي مي باشد گفت: در سه سال گذشته تعداد زيادي از واحدهاي راكد فعال شده است.

** حضور استاندار در منطقه ويژه اقتصادي
برنامه بعدي استاندار كرمانشاه حضور در منطقه ويژه اقتصادي اسلام آبادغرب بود كه وي در هنگام بازديد از منطقه ويژه اقتصادي اسلام آبادغرب با تاكيد بر اهميت اين منطقه اظهار كرد: وجود چنين مناطقي براي توسعه و پيشرفت اقتصادي استان بسيار موثر است.
وي با بيان اينكه تسهيل كار ورود بخش خصوصي به منطقه آزاد اقتصادي يكي از برنامه هاي مديريت استان است، گفت: كرمانشاه محيطي بسيار امن براي سرمايه گذاران است و مديريت استان نيز با تمام توان از آن ها حمايت مي كند.
فرهاد زرتاب رئيس هيات مديره منطقه ويژه اقتصادي اسلام آبادغرب نيز از اجراي عمليات احداث پنج واحد توليدي در اين منطقه تا پايان سال خبر داد و گفت: كار احداث يك واحد توليدي آعاز شده و عمليات احداث يك واحد توليدي ديگر نيز در هفته آينده آغاز مي شود.
زرتاب با بيان اينكه مساحت منطقه ويژه اسلام آبادغرب ۱۴۳ هكتار است، خاطرنشان كرد: ساختمان گمرك منطقه ويژه اسلام آبادغرب نيز تكميل و تجهيز شده و براي آغاز به كار آن تنها در انتظار وصل شدن به اينترنت هستيم.

** بازديد رازاني از شهرك گلخانه اي شهداي اسلام آبادغرب
استاندار كرمانشاه در ادامه حضور خود به شهرك گلخانه اي شهداي اسلام آبادغرب رفت تا از سايت اين شهرك ديدن كند، شهركي كه به گفته متوليانش قرار است در ۲۵ هكتار آن در گام اول به كشت گوجه فرنگي، خيار و توت فرنگي اختصاص پيدا كند و ظرفيت توليدي آن در سال نيز هشت هزار تن مي باشد.
اين گلخانه كه زمينه اشتغال ۲۵۰ تا ۲۷۰ نفر را به صورت مستقيم فراهم مي آورد قرار است ظرف مدت ۱۸ ماه آينده تكميل و به بهره برداري برسد.

** روز معلم توسط استاندار كرمانشاه گرامي داشته شد
يكي ديگر از برنامه هاي رازاني در سفر به اسلام آبادغرب، حضور در دبيرستان دخترانه نمونه دولتي فرزانگان و شركت در مراسم گراميداشت روز معلم بود كه وي ضمن به صدا درآوردن زنگ ‘سپاس معلم’ با قدرداني از تلاش هاي همه معلمان استان يادآور شد: در كشورهاي توسعه يافته دنيا هيچ چيزي به اندازه مساله آموزش و تعليم و تربيت اهميت ندارد.
وي همچنين با مستعد خواندن دانش آموزان استان گفت: در اين ميان دانش آموزان اسلام آبادي جايگاه خوبي در بين دانش آموزان سطح استان دارند.

** بازديد از بيمارستان امام خميني (ره) اسلام آبادغرب
استاندار كرمانشاه در ادامه سري هم به بيمارستان امام خميني (ره) اسلام آبادغرب زد و در جريان روند اجرايي مرحله دوم اين بيمارستان كه به گفته مسئولان ۸۸ درصد پيشرفت فيزيكي دارد قرار گرفت.
رازاني در اين بازديد بر اتمام هرچه سريعتر پروژه تاكيد كرد و گفت: اميدوارم تا پايان شهريور ماه امسال شاهد تكميل و بهره برداري از اين طرح درماني كه نياز مردم شهرستان است باشيم.
بيمارستان امام خميني (ره) اسلام آبادغرب هم اكنون ۱۲۰ تخت دارد و در زميني به مساحت ۳۰ هزار متر مربع احداث شده و در صورت راه اندازي مرحله دوم تخت هاي آن به ۲۲۰ مورد افزايش مي يابد.
بيمارستان امام (ره) اسلام آبادغرب هم اكنون داراي بخش هايي چون راديولوژي، بستري داخلي، اداري، مراقبت هاي ويژه، زنان و زايمان، بستري كودكان و … مي باشد.

** بازديد از خانواده هاي شهدا، شركت مانيزان و پيست سواركاري
استاندار كرمانشاه در سفر خود به اسلام آبادغرب ضمن حضور در منزل دو خانواده شهيد، از شركت مانيزان و پيست سواركاري اين شهر نيز بازديد كرد.

** حضور در جلسه شوراي برنامه ريزي اسلام آبادغرب
پس از گذشت ۹ ساعت از سفر كاري و فشرده استاندار به اسلام آبادغرب، ساعت ۱۷ عصر يكشنبه بود كه جلسه شوراي برنامه ريزي به رياست وي براي اتخاذ تصميمات لازم براي رفع مشكلات موجود در اسلام آبادغرب آغاز شد.
افشين كريمي فرماندار اسلام آبادغرب در ابتداي جلسه با اشاره به جمعيت ۱۵۲ هزار نفري اين شهرستان كه ۶۵ درصد آن ها در مناطق شهري و ۳۵ درصد در مناطق روستايي زندگي مي كنند، گفت: ۶۴ درصد از جمعيت روستايي اسلام آبادغرب هم اكنون از آب آشاميدني سالم برخوردارند و ۷۰ درصد از راه هاي روستايي نيز آسفالته مي باشد.
وي در ادامه به مهمترين نيازهاي اين شهرستان اشاره كرد و گفت: مرحله دوم بيمارستان امام خميني (ره) كه از سال ۸۸ آغاز شده نيازمند توجه مسئولان است، ضمن اينكه اين طرح داراي مشكلاتي نظير دفع فاضلاب و كمبود اعتبار براي تجهيز مي باشد كه بايد حتما به آن ها توجه شود.
كريمي مشكل ساماندهي رودخانه (نهر) ارمني را نيز مطرح كرد و گفت: طول اين رودخانه به يك هزار و ۵۰۰ متر مي رسد كه از سراب شرف آباد سرچشمه گرفته و بعد از عبور از داخل شهر به رودخانه رواند مي پيوندد كه در طول سال و بخصوص در فصل هاي گرم به دليل بوي بسيار بد و نامطبوعش مردم را آزار مي دهد.
فرماندار اسلام آبادغرب گفت: كار ساماندهي اين رودخانه از سال ۹۱ آغاز شده و تاكنون ۷۶ درصد پيشرفت فيزيكي داشته كه انتظار مي رود تا پايان سال جاري به اتمام برسد.
وي در خصوص برخي مشكلات منطقه ويژه اقتصادي نيز گفت: يكي از اين مشكلات نبود زيرساخت هاي اتصال اينترنت براي فعاليت گمرك و برخي موانع در اجراي پتروشيمي چهارم استان در منطقه است.

** پتروشيمي چهارم استان متعلق به اسلام آبادغرب است
استاندار كرمانشاه نيز در جلسه شوراي برنامه ريزي اسلام آبادغرب با تاكيد بر اينكه پتروشيمي چهارم استان متعلق به اسلام آبادغرب و مردم آن است، گفت: اين پروژه عظيم اقتصادي به هيچ عنوان از اين شهرستان خارج نمي شود.
اسدالله رازاني در ادامه بر اتمام كار مرحله دوم بيمارستان امام خميني (ره) اسلام آبادغرب تا پايان شهريور ماه سال جاري تاكيد كرد و گفت: دانشگاه علوم پزشكي نيز موظف است تا نسبت به تجهيز كامل آن اقدام كند.
وي همچنين اتمام كار ساماندهي رودخانه ارمني تا پايان سال جاري را ضروري دانست و افزود: انجام اين كار باعث مي شود شكل خوبي به چهره شهر بزرگ اسلام آبادغرب داده شود.
رازاني در پايان از تدوين برنامه توسعه شهرستان ها خبر داد و گفت: اين برنامه براساس توانمندي شهرستان ها تدوين و برنامه هاي مربوطه اجرايي مي شود.
سفر استاندار كرمانشاه و هيات همراه به اسلام آبادغرب كه حدود ۱۳ ساعت به طول انجاميد دستاوردهاي خوبي براي دومين شهر پرجمعيت استان به همراه داشت و اين نويد را مي دهد كه مركز غرب استان كه در منطقه اي راهبردي از لحاظ موقعيت جغرافيايي نيز واقع شده در آينده نزديك شاهد پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي باشد.
مسعود اسماعيلي خبرنگار ايرنا
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • استاندار كرمانشاه
  • اسدالله رازاني
  • اسلام آبادغرب

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست