اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نوشابه توکا پروبیوتیک (فراسودمند) در کرمانشاه تولید می شود
82088216-70750784.jpg

نوشابه توکا پروبیوتیک (فراسودمند) در کرمانشاه تولید می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر امید عبدی روز چهارشنبه در نشستی خبری با تاکید بر اینکه استفاده از محصولات پروبیوتیک و سالم نقش بسیار زیادی در سلامت جامعه و کاهش انواع بیماری ها دارد، خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی در این حوزه نقش مهمی در آگاه سازی مردم برای استفاده از این محصولات خواهد داشت.
عبدی گفت: محصولات پروبیوتیک با فواید بیشماری که دارند برای سلامتی انسان بسیار مفید می باشد کما اینکه امروز و در بسیاری جوامع پیشرفته مردم به دنبال استفاده از چنین محصولاتی هستند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون در کشور مصرف موادغذایی غیرسالم بیش از میانگین جهانی است، یادآور شد: در حالی که مصرف شکر در ایران برای هر فرد ۳۰ کیلو و نمک به ۶ کیلوگرم می رسد، میانگین سرانه مصرف جهانی این دو محصول به ترتیب پنج و سه کیلوگرم است.
وی افزود: همچنین در حالی که هر ایرانی به طور متوسط سالانه ۴۲ لیتر نوشابه مصرف می کند، سرانه مصرف جهانی این نوشیدنی به ۱۰ لیتر می رسد.
عبدی در ادامه و با اشاره به ورود نوعی نوشابه پروبیوتیک به بازار در آینده نزدیک، گفت: این نوشابه را دکتر احسان صادقی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به همراه تیم تحقیقاتی خود تولید کرده‌اند که خوشبختانه ثبت اختراع آن نیز انجام شده و به زودی وارد مرحله تولید انبوه خواهد شد.
وی در پایان خواستار ورود واحدهای تولیدی استان به تولید این نوع از محصولات پروبیوتیک شد و گفت: خوشبختانه هم اکنون ۵۰ درصد محصولات غذایی استان دارای نشان پروبیوتیک بوده که امیدوارم تا پایان شهریور ماه به صد درصد برسد.

* نوشابه پروبیوتیک نقش موثری در سلامت افراد دارد
دکتر احسان صادقی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی و مخترع اولین نوشابه پروبیوتیک نیز در این نشست از نقش موثر این نوشابه در سلامت افراد سخن گفت و افزود: محصولات پروبیوتیک باید وارد سبد غذایی مردم شود.
وی با بیان اینکه موادغذایی سالم نقش زیادی در راستای سلامت افراد دارد، گفت: در همین راستا ساخت نوشابه پروبیوتیک در دستور کار قرار گرفت تا با توجه به پرمصرف بودن نوشابه در بین مردم، از این پس آن ها یک نوشیدنی کاملا سالم را مصرف کنند.
صادقی یادآور شد: مراحل علمی و آزمایشگاهی نوشابه پروبیوتیک انجام و کار ثبت اختراع آن نیز به پایان رسیده و در آینده ای بسیار نزدیک شاهد تولید انبوه آن در بازار خواهیم بود.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: میکروارگانیسم پروبیوتیک اثرات بسیار مفیدی برای بدن دارد بگونه ای که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و فلور دستگاه گوارش را حفظ می‌ کند که این امر در کاهش موارد سندرم روده تحریک پذیر بسیار موثر است.
وی در پایان گفت: تنها دغدغه ما در تولید این محصول طعم، رنگ و مزه آن بود که خوشبختانه این موضوع نیز مدیریت و نوشابه جدید با نمونه‌های قبلی به لحاظ طعم، رنگ و مزه تفاوت زیادی ندارد.

* ورود نوشابه پروبیوتیک به بازار از ابتدای ماه مبارک رمضان
ایوب آدینه‌ وند سرمایه گذار نوشابه توکا پروبیوتیک نیز از روانه شدن نوشابه های جدید به بازار از ابتدای ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: از آن جایی که این نوشابه در سلامتی مردم نقش آفرین بوده و می تواند یک نوشیدنی بسیار سالم و مقوی برای مردم باشد از تولید انبوه آن حمایت کردیم.
وی افزود: کار را از سه سال پیش شروع کردیم که خوشبختانه با موفقیت نیز همراه بود و با حمایت های صورت گرفته از سوی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی کار به سرانجام رسید تا این محصول امروز در آستانه تولید انبوه قرار گیرد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه
  • معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه
  • نوشابه هاي پروبيوتيك

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست