اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نمایشگاه پیشگیری از مصرف مواد مخدر در کنگاور گشایش یافت
81963599-70521650.jpg

نمایشگاه پیشگیری از مصرف مواد مخدر در کنگاور گشایش یافت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

رئیس اداره بهزیستی و توانبخشی کنگاور در حاشیه آیین افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه فرهنگی و هنری با هدف آگاه سازی خانواده ها با عواقب جبران ناپذیر مصرف مواد مخدر و همچنین آثار خانمانسوز آن در جسم و روح انسان در محله اسلام آباد (محله آسیب زا) کنگاور گشایش یافته است.
بهزاد حیاتی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه ۵۰ قطعه عکس از صحنه های مختلف مصرف مواد مخدر و فرآیند مخرب آن در معرض نمایش و دید عموم مردم قرار گرفته است.
این مسئول یاد آوری کرد: در کنار این نمایشگاه عکس و پوستر، علاوه بر نمایش ۲۰ مواد مخدر سنتی و صنعتی، دفترک هایی نیز در ارتباط با مبارزه و پیشگیری از مصرف مواد اعتیاد آور و بیماریهای عفونی در بین بازدیدکنندگان توزیع می شود.
کارشناس پیشگیری از مواد مخدر کنگاور نیز به خبرنگار ایرنا گفت: شیوع مصرف مواد اعتیاد آور یکی از مشکلات و دغدغه های اجتماعی و فرهنگی جامعه است که ضرورت دارد هرگونه اقدامات بازدارنده و آگاه سازی در این زمینه در محلات آسیب زا انجام شود.
دکتر عشرت شلالوند افزود: در کنار اقدامات شدید بازدارنده اجرایی برنامه های ارشادی و آگاه سازی خانواده ها بخصوص جوانان و نوجوانان با آثار ویرانگر این پدیده بسیار خطرناک هم بسیار موثر و نتیجه بخش است.
وی تاکید کرد: همه کسانی که برای ریشه کن کردن مصرف مواد مخدر در جامعه امکان دارند باید احساس مسئولیت کنند چرا که منشاء بسیاری از آسیب های اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و حتی اقتصادی خانواده ها از دود ظالمانه و زهر آگین اعتیاد است و گسترش غبار سیاه آن هویت انسانی را بیش از پیش تباه و چشم دیگران را نیز نابینا می کند.
محله اسلام آباد شهر کنگاور یکی از محلات حاشیه نشین است که در چند سال گذشته به عنوان محله آسیب زا در این شهرستان شناخته شده است.
شهرستان کنگاور در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • مواد مخدر
  • پیشگیری

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست