اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نماز جمعه نماد وحدت و یکپارچگی است
82168710-70900935.jpg

نماز جمعه نماد وحدت و یکپارچگی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا ماموستا ملا عبدالله غفوری در خطبه های نماز جمعه این هفته روانسر بر اهمیت حضور گسترده مردم در صفوف نمازهای جمعه و جماعت تأکید کرد و افزود: نماز عامل پاکی روح و جان انسان و سرچشمه نیکی ها است و حضور در نماز جمعه، علاوه بر وحدت و همدلی، اقتدار و عظمت دین اسلام را نشان می دهد.
وی ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی تصریح کرد: تقوا ارمغانی ارزشمند برای بشریت است که سعادت ما در دنیا و آخرت در عمل به این فریضه مهم است.
خطیب جمعه روانسر اظهار داشت: پایبندی به تقوا ، دینداری و اجرای تعالیم اسلامی و دستورهای دینی ضامن سعادت و رستگاری انسان در دنیا و آخرت است.
ماموستا غفوری اضافه کرد: تقوا، راستگو بودن، وفای به عهد، انجام فرایض دینی، احترام ایتام، تکریم اطرافیان، فروخوردن خشم و غضب، آگاهی به مسایل دینی، اخلاق و رفتار نیکو، ذکر و یاد خدا و توبه از گناه منشور سعادت و خوشبختی انسان است.
وی با تا کید براینکه امروز ضرورت دارد تا جوانان و نوجوانان به سمت فراگیری علوم دینی گرایش پیدا کنند افزود: نسل جوان باید به دنبال کسب علم و فضیلت باشد چرا که امروز جامعه اسلامی نیازمند نسلی با ایمان و با تقوای الهی است.
امام جمعه روانسر گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار برخی از حامیانش در خاورمیانه اقتدار و امنیت ایران اسلامی را نشانه گرفته اند و با هر توطئه و ترفندی به دنبال به چالش کشیدن جمهوری اسلامی هستند و با وجود همه تلاش ها تاکنون ناکام بوده اند و امروز در اوج عزت و اقتدار هستیم.
۸۰۶۶/۷۴۵۵

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • نماز جمعه
  • ملا عبدالله غفوری
  • شهرستان روانسر

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست