اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نقض برجام از سوی آمریکا، پاسخ تند نظام اسلامی را به دنبال دارد
82339099-71233651.jpg

نقض برجام از سوی آمریکا، پاسخ تند نظام اسلامی را به دنبال دارد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمدطاها مهری در خطبه های نماز جمعه این هفته گیلانغرب افزود: اکنون که هشدارها و پیش ‌بینی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در باب بی‌اعتماد بودن و بدعهدی شیطان بزرگ آمریکا با تمدید تحریم های ۱۰ ساله علیه ملت ایران آشکارتر شد، برای همگان به ‌طور قطع نقض برجام اثبات شده است.
وی اظهار داشت: در شرایط فعلی تقویت انسجام ملی و همگرایی همه دلدادگان واقعی نظام اسلامی و رهپویان راه امام و شهدای پرافتخار انقلاب، بهترین راهکار اصولی برای مقابله با ترفندهای دشمنان است.
وی بیان کرد: تصویب تمدید تحریم ها در شرایطی صورت گرفت که جهانیان به اجرای دقیق و رعایت معاهده برجام از سوی نظام اسلامی معترف هستند.
امام جمعه گیلانغرب ادامه داد: تمام شخصیت های نظام به ‌ویژه سران سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه و حتی مسوولان دستگاه دیپلماسی و امنیتی کشور با اذعان به اقدام خصمانه آمریکا علیه ایران اسلامی، تمدید قانون ظالمانه داماتو را تحت هر شرایطی نقض قطعی اصول مندرج در متن برجام می دانند و قاطعانه هشدار دادند که در صورت امضای آن توسط رییس جمهوری آمریکا و اجرایی شدن آن، ناقضان برجام باید منتظر اقدام تقابلی جمهوری اسلامی باشند.
حجت الاسلام مهری گفت: از توصیه‌های مکرر و مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسوولان کشور و همه مردم و دلسوزان انقلاب اسلامی این است که از اعتماد و خوش ‌بینی به دشمن خودداری کنند و فریب این طرح دشمن را که با لبخند و دعوت به دیپلماسی، سعی در جلب توجه و اعتماد دارند، نخورند.
او گفت که در راس دشمنان نظام اسلامی، آمریکای جنایتکار و شیطان بزرگی است که در عین ارتکاب انواع جنایت‌ها علیه ملت ایران ، در ظاهر سعی در ارایه چهره‌ای عاری از دشمنی دارد و متاسفانه برخی از افراد ساده‌ لوح نیز باور می ‌کنند که دشمن از دشمنی دست برداشته است که تفکر می‌تواند برای کشور هزینه‌های فراوانی به همراه داشته است.
خطیب جمعه گیلانغرب ادامه داد: همت همه‌ مسوولان کشور از جمله رییس جمهوری و روسای سایر قوای کشور نیز نشان از آن دارد که دشمنان ملت ایران و در راس آن‌ها آمریکا، قابل اعتماد نبوده و نیستند.
حجت الاسلام مهری در بخش دیگر سخنان خود با تبریک هفته وحدت‌، گفت: پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) همواره امت اسلامی را به اتحاد و همبستگی و دوری از تفرقه و پراکندگی دعوت می کردند و هرگز اجازه بروز اختلاف و تفرقه میان مسلمانان را نداده اند.
وی خاطرنشان کرد: اسلام هرگونه مرز بندی فکری، سیاسی، اعتقادی و طبقاتی را در درون جامعه اسلامی نفی می کند.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۸۰۶۶ خبرنگار:سلطانمراد شهبازپور** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • سياسي
  • خطبه
  • نمازجمعه
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست