اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نفرات برتر مسابقات بین المللی شطرنج جام بیستون مشخص شدند
n83302634-73007041.jpg

نفرات برتر مسابقات بین المللی شطرنج جام بیستون مشخص شدند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

سعید گل افروزی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پایان این رقابت ها و در مسابقات بخش استادی پس از طاهباز، مازیار باقری از خراسان شمالی و «دیوید لمسادز» از کشور گرجستان نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.
وی ادامه داد: امیرمحمد آزادی از استان البرز، همایون توفیقی از گیلان، مهدی نیکوکار از ایلام و میثم خطیبی از زنجان نیز به ترتیب در رده های چهارم تا هفتم مسابقات ایستادند.
گل افروزی ادامه داد: رتبه هشتم مسابقات بین المللی شطرنج جام بیستون نیز به «لی یو» از کشور چین، رتبه نهم به «چین بایبک» از نپال و رتبه دهم نیز به «آریا امیری» از کشورمان اهل استان گیلان رسید.
رئیس هیات شطرنج استان کرمانشاه همچنین با اشاره به حضور تعدادی از ورزشکاران کرمانشاهی حاضر در این رقابت ها، افزود: محمدمهدی چاوری رتبه ۱۳، محمدجواد ذوالفقاری رتبه ۲۵، محمدرضا ملکی رتبه ۲۶، محمدسعید فلاحی رتبه ۲۷، جهانبخش عزیزی رتبه ۳۳ و علی روشنی هم رتبه ۳۴ این مسابقات را از آن خود کردند.
وی تصریح کرد: به نفرات اول تا سوم این مسابقات به ترتیب ۹۰، ۷۰ و ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی تعلق گرفت.
گل افروزی خاطرنشان کرد: مسابقات بین المللی شطرنج جام بیستون با حضور ۱۲۰ ورزشکار خانم و آقا از کشورهای چین، غنا، گرجستان، ارمنستان، افغانستان، نپال، پرتغال، اتریش و ایران برگزار شد و ورزشکاران در ۹ دور به روش سوئیسی با هم رقابت کردند.
رئیس هیات شطرنج کرمانشاه خاطرنشان کرد: از مجموع شطرنج بازان حاضر در مسابقات، ۲۰ نفر آن ها ازکشور خارجی شرکت کننده و ۱۰۰ نفر نیز شطرنج بازان داخلی بودند.
وی همچنین با مناسب ارزیابی کردن سطح رقابت ها، گفت: در این مسابقات ورزشکارانی که دارای مقام استاد تمامی و در رتبه بندی فدراسیون جهانی دارای جایگاه و رتبه هستند، شرکت داشتند.
مسابقات بین المللی شطرنج جام بیستون از نهم تا چهاردهم اردیبهشت در کاروانسرای شهر تاریخی بیستون (هتل لاله) برگزار شد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

ورزش

شطرنج

مسابقات جام بيستون

هيات شطرنج كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست