اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نظام جمهوری اسلامی متکی به حضور و نقش مردم است

نظام جمهوری اسلامی متکی به حضور و نقش مردم است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا علیرضا گودرزی روز پنجشنبه در همایش توجیهی؛ آموزشی بیش از ۷۰۰ نفر از عوامل اجرایی انتخابات که در سرسرای غدیر قصرشیرین برگزار شد افزود: مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و حضورشان را در تمامی عمر با برکت این نظام الهی در عرصه های مختلف ثابت کرده اند.
وی بیان کرد: از سال ۵۷ تاکنون ۳۳ انتخابات در کشور برگزار شده که با احتساب دو انتخابات مهم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفند ماه امسال این تعداد به ۳۵ انتخابات افزایش می یابد.
وی اظهار کرد: برگزاری انتخابات یک امر بسیار مهم و حیاتی برای نظام اسلامی است و مجریان برگزاری آن نیز باید از نظر امانتداری و قانونمداری الگو و در برابر این وظیف و رسالت مهم نیز پاسخگو باشند.
مسئول کمیته آموزش ستاد انتخابات استانداری کرمانشاه اضافه کرد: اعضای برگزار کننده این رویداد مهم سیاسی پیش رو باید بگونه ای رفتار کننند که حضور آنها در این دوره از رقابت ها برایشان افتخار باشد.
گودرزی اظهار داشت: اگر اعضای شعب نسبت به وظیفه ای که بر عهده آنهاست آگاه نباشند و سهل انگاری در زمان برگزاری انتخابات صورت گیرد ممکن است باعث ابطال انتخابات شود.
وی تاکید کرد که همه باید برای خلق یک حماسه بزرگ سیاسی تلاش کنیم تا هفتم اسفند ماه یک نقطه قوت در تاریخ انقلاب باشد.
این مقام مسئول گفت: برای برگزاری این رویداد مهم سیاسی وزارت کشور از اسفند ماه سال گذشته کارها را آغاز کرد که نتیجه تمام این زحمات شبانه روزی با تلاش های اعضای شعب اخذ رای و عوامل برگزاری در هفتم اسفند ماه امسال با حضور گسترده مردم تجلی خواهد یافت.
گودرزی افزود: در استان کرمانشاه یک هزار و ۵۱۴ شعب اخذ رای کار جمع آوری آرای مردم در انتخابات هفتم اسفندماه امسال را بر عهده دارند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در۱۹۰ شعبه اخذ رای با مشارکت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
از مجموع شعب پیش بینی شده اخذ رای در این حوزه انتخابیه ۳۶ شعبه مربوط به شهرستان قصرشیرین است که بیش از ۷۰۰ نفر از عوامل برگزاری انتخابات کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب مردم از بین ۱۱ نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی مجاز به انتخاب یک نفر بعنوان نماینده هستند.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • همایش توجیهی
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست