اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نجات همه کائنات در فرج مهدی موعود (عج) است
82526755-71605596.jpg

نجات همه کائنات در فرج مهدی موعود (عج) است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیداحمد موسوی روز جمعه در مراسم جشن نیمه شعبان که در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، افزود: مردم نسبت به پذیرش تکلیف ولایت پذیری سه دسته هستند، عده ای ولایت پذیرند و نمی خواهند اهل عمل به تکلیف باشند عده دیگر ولایت پذیرند و تا حدی جلو می آیند وعده ای دیگر ولایت پذیرند و تا لحظه آخر ثابت قدم می مانند.
وی یادآوری کرد:‌ مردم زمان حضرت مهدی (عج) قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نیستند و امامت حضرت را قبول دارند، همچنین از منتظران واقعی به شمار می‌روند و به مسائل دینی و حق‌الناس نیز آشنایی کامل دارند.
حجت الاسلام موسوی با تأکید بر عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر انقلابی بودن اظهار داشت: اگر انقلابی بودن و ولایتمداری خود را به اثبات برسانیم زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) سریعتر خواهد بود.
این استاد حوزه در ادامه با بیان فواید و خواص دعای عهد ویژه حضرت مهدی (ع) بیان کرد: در این دعای مبارک به تعهد منتظران واقعی به حضرت صاحب الزمان اشاره دارد و برخی ویژگی های شخصیت عظیم الشأن منجی عالم بشریت را برمی شمارد.
وی یادآوری کرد: مردم دورهٔ آخر زمان بهترین مردمان هستند زیرا که شرایط ظهور را رقم می زنند و پشتیبان واقعی امام عصر خود هستند.

** باید شخصیت امام زمان (عج) را به جوانان شناساند
مدیر کانون تخصصی مهدی منتظر(عج) در کرمانشاه نیز اظهار کرد: اهداف مهم اجرای برنامه‌های معنوی مهدویت در حقیقت ارتباط و آشنایی با شخصیت منجی عالم بشریت برای تقویت معرفت ‌شناسی و تعجیل در فرج حضرت مهدی موعود (عج) است و لازم است تا جوانان با شخصیت امام عصر آشنا شوند.
رضا فرخ ‌شاهی افزود: فعالیت‌های مجموعه ۳۱۳ یار موعود (عج) به عنوان طرح کشوری و بین‌المللی شناخته شده که تاکنون خدمات ارزشمندی را در راستای معرفت‌ شناسی و مباحث معنوی مهدویت در جامعه ارائه داده و دارای ظرفیت‌های فراوانی است.
وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی دوره‌های تخصصی کانون ۳۱۳ یار موعود در استان کرمانشاه مبنی بر مهدویت، شناخت اعلایم و شرایط ظهر منجی عالم بشریت، فواید انتظار، معرفت ‌شناسی مهدویت،‌ ویژگی منتظران واقعی و آشنایی با مباحث معنوی مهدویت اشاره کرد.
مدیرکانون تخصصی مهدی منتظر(عج) تصریح کرد: ویژه برنامه استقبال از پرچم حرم مطهر حضرت علی‌ بن موسی‌الرضا (ع) به صورت ۱۰ روزه و با حضور خادمان آستان قدس رضوی هر ساله با همت این دستگاه اجرایی در استان کرمانشاه انجام می‌شود و مورد استقبال فراوانی قرار می‌گیرد.
فرخ ‌شاهی بیان کرد: سال قبل در ۱۷۰ نقاط گوناگون در منطقه، پرچم حرم مطهر امام رضا (ع) برای زیارت دلدادگان و شیفتگان امام رئوف (ع) آورده شده که ضمن ایجاد اتحاد بین مذاهب شیعه و سنی مورد استقبال فراوانی قرار گرفت و آنان که در این مراسم معنوی کانون مهدویت را همراهی می‌کنند در ثواب آن هم به عنوان ذخیره دنیا و آخرت سهیم هستند.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • نيمه شعبان
  • ۳۱۳ يار موعود
  • حوزه علميه كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست