اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نام نویسی ۲ هزار و ۷۱۶ نفر برای انتخابات شوراهای شهر و روستای استان کرمانشاه
82472021-71498488.jpg

نام نویسی ۲ هزار و ۷۱۶ نفر برای انتخابات شوراهای شهر و روستای استان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

کرم محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۵۷ نفر داوطلب شورای اسلامی روستا و ۶۵۹ نفر نیز داوطلب شورای اسلامی شهر هستند.
وی اظهار کرد: ثبت نام از داوطلبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان از ۳۰ اسفند ۹۵ آغاز شده و تا ششم فروردین ماه سال ۹۶ ادامه دارد و توصیه می شود داوطلبان کار ثبت نام را به روز آخر و دقیقه نود موکول نکنند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه با بیان اینکه امروز ۸۰۰ نفر برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نام نویسی کردند، اظهار داشت: از میان ثبت نام کنندگان ۴۴ زن برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی و ۵۱ زن برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهری نام نویسی کردند.
محمدی گفت: تمام همکاران ما در فرمانداری ها و بخشداری های استان از اول وقت اداری در محل کار خود حاضر بوده و در خدمت داوطلبان هستند.
وی اضافه کرد که ثبت نام از ساعت هشت صبح تا ۱۶ بوده و عوامل ثبت نام کننده در فرمانداری ها، بخشداری ها موظف هستند تمامی کسانی که برای ثبت نام پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا مراجعه کرده اند را ثبت نام نمایند حتی اگر تا ساعت ۲۴ طول بکشد.
دوره قبلی انتخابات یعنی چهارمین دوره انتخابات شوراها نیز همزمان با دوره یازدهم ریاست جمهوری در ۲۴ خرداد سال ۹۲ برگزار شد.
در دوره قبل آرا مردم استان کرمانشاه از هزار و ۸۲۷ شعبه شامل ۸۴۷ شعبه در مناطق شهری و ۹۸۰ شعبه در مناطق روستایی جمع آوری شد.
براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال جاری، استان کرمانشاه یک میلیون و ۹۵۲ هزار و ۴۳۴ نفر جمعیت دارد که در ۳۰ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا سکونت دارند.
بیش از پنج هزار نفر اکنون عضو شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه هستند.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار: سامان رحمتیان ** انتشار دهنده: علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • انتخابات ۹۶
  • شوراهاي شهر و روستا
  • استان كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست