اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نامزد مجلس خبرگان رهبری: عملکرد چهارمین مجلس خبرگان رهبری موفق بوده است
81964802-70523829.jpg

نامزد مجلس خبرگان رهبری: عملکرد چهارمین مجلس خبرگان رهبری موفق بوده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

آیت الله حسن ممدوحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجلس فعلی خبرگان رهبری یک مجلس موفق بوده و به خوبی به وظیفه خود عمل کرده است.
وی در باره برخی دیدگاه ها که بر لزوم برگزاری علنی نشست های مجلس خبرگان تاکید دارد، گفت: برنامه های دبیرخانه مجلس خبرگان رسانه ای و علنی نیست و فقط تا زمان مهیا شدن مقدمات نشست، خبرنگاران می توانند در صحن مجلس حضور داشته باشند و پس از آن جلسه به صورت غیرعلنی برگزار می شود.
به گفته وی مجلس خبرگان نظام مندی و قانون مختص به خود را دارد که داخلی و قانون مصوب خود مجلس خبرگان است.
آیت الله ممدوحی اظهار کرد: مجلس خبرگان قوانین حاکم بر آن را در داخل صحن تصویب می کند و مصوبات آن جلسات هم رسانه ای نمی شود.
نامزد انتخابات چهارمین مجلس خبرگان در باره دیدگاه های متفاوتی هم که در باره وظایف مجلس خبرگان وجود دارد، اظهار داشت: اگر به قانون اساسی مراجعه شود، میزان صحت دیدگاه ها مشخص می شود و اساسا مجلس خبرگان مجلسی قانونمند است.
وی افزود: متخصصان و کارشناسان افکار و خط امام راحل هم می توانند می توانند به راحتی وظایف و چارچوب های عملکرد مجلس خبرگان را از بیانات امام (ره) استخراج کنند.
آیت الله ممدوحی افزود: در قانون اساسی تصریح شده که رهبری باید یک نفر باشد؛ بنابراین قطعا موضوع شورای رهبری بحثی خلاف قانون و منتفی است.
از دیدگاه وی، ‘شورای رهبری از اساس با فطرت هم متناقض است، شما ببینید هر خانواده، روستا، استان و کشوری فقط یک راس دارد و در طول تاریخ نیز همواره مرجع کل یک نفر بوده است.’
نامزد انتخابات چهارمین مجلس خبرگان در ادامه در باره عملکرد دولت در موضوع برجام و حوزه اقتصادی نیز گفت: در این زمینه حرف من همان فرمایشات رهبر انقلاب است که فرمودند، مذاکره کنندگان افرادی صالح هستند و تلاش خود را کرده اند و خود دولت هم تلاش می کند اما نارسایی ها زیاد است.
به گفته وی ‘بسیاری از واحدهای تولیدی کشور تعطیل شده است که به عنوان نمونه به تازگی بسیاری واحدهای آهن فروشی تهران به دلیل رکورد تعطیل شده اند.’
آیت الله ممدوحی همچنین با بیان اینکه بیکاری و گرانی هم زیاد است، بیان کرد: ما کسی را به خیانت متهم نمی کنیم اما مشکلات زیادی در کشور وجود دارد.
وی به دولت پیشنهاد کرد که برای ۲ سال پیش رو، ‘کارشناسان خبره را باید بکار بگیرد و چالش ها را بررسی و ارزیابی کند زیرا معضلات جامعه با کار تخصصی و کارشناسی رفع می شود.’
وی همچنین از مسئولان خواست که ‘حواشی را کم کنند و به اصل و متن مشکلات مردم بپردازند.’
وی افزود: دولت به تولید داخلی کمک کند و جلوی واردات کالاهای غیرضروری گرفته شود؛ مثلا زمانی که برنج و میوه روی دست کشاورزان مانده است، واردات این کالاها را تسهیل نکند.
آیت الله ممدوحی گفت: در مواردی فشارهای اقتصادی به اقشار کم دست و ضعیف تحمیل می شود و در عین حال قشرهای خاصی از آن در امان و آزاد هستند.
از نظر نامزد انتخابات چهارمین مجلس خبرگان، ‘باید نگاه همه مسئولان به داخل و تکیه بر توان و تخصص ملی باشد زیرا به فرموده رهبر انقلاب ما می توانیم روی پای خودمان بایستیم؛ هرچند این کار به مقداری صبر و مقاومت نیازد دارد که معنی واقعی اقتصاد مقاومتی نیز همین است.’
وی در پایان تاکید کرد که نقد باید دلسوزانه داشته باشند، چرا که تخریب به نتیجه نمی رسد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای هشت کرسی در بهارستان و ۲ کرسی در مجلس خبرگان رهبری خواهد بود.
افزون بر سه هزار و۵۰۰ شعبه اخذ رای اعم از ثابت و سیار در روز هفتم اسفند در ۱۴ شهرستان و مناطق روستایی و عشایری استان تمهید شده است.
در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۵۹۵ نفر در استان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند که نسبت به دوره قبل ۲۰۶ هزار نفر افزایش یافته است.
۷۴۴۴/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات خبرگان
  • شورای رهبری
  • حسن ممدوحی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست