اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / نامزدهای رد صلاحیت شده حق تبلیغات و فعالیت انتخاباتی برای خود را ندارند

نامزدهای رد صلاحیت شده حق تبلیغات و فعالیت انتخاباتی برای خود را ندارند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگاران ایرنا و براساس خبرهای رسیده در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب همزمان با آغاز رسمی تبلیغات نامزدهای انتخاباتی برخی از نامزدهای رد صلاحیت شده در این حوزه انتخابیه نیز شایعاتی را مبنی بر تایید صلاحیت دوباره خود در بین مردم رواج داده اند و به دنبال برپایی ستاد در برخی شهرها و بخش های حوزه انتخابیه هستند.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: هرگونه فعالیت تبلیغاتی از سوی نامزدهای رد صلاحیت شده و هواداران آنها در این حوزه انتخابیه نقض قانون انتخابات است و در صورت مشاهده با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.
مرادعلی تاتار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب تنها ۱۱ نامزد انتخابات مجلس دهم که اسامی آنان نیز منتشر شده تایید صلاحیت شده اند و اجازه انجام تبلیغات را دارند.
وی بیان کرد: هیچ فرد دیگری به این لیست ۱۱ نفره اضافه نشده و مردم به شایعاتی مبنی بر تایید صلاحیت برخی دیگر از نامزدها توجه نکنند.
وی اضافه کرد: شعبه های رسیدگی به جرائم انتخابات در مراجع قضایی شهرستان فعال است و مواردی که بصورت تخلف از سوی نامزدها و هواداران آنها اتفاق می افتد به سرعت پیگیری می شود و در برخورد با قانون شکنان اغماضی لحاظ نخواهد شد.
وی نسبت به انجام رقابت سالم در بین نامزدها تاکید کرد و افزود: همه باید برای ایجاد یک مشارکت چشمگیر و حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات تلاش کنیم.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در ۱۹۰ شعبه اخذ رای با مشارکت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
از مجموع شعب پیش بینی شده اخذ رای در این حوزه انتخابیه ۳۶ شعبه مربوط به شهرستان قصرشیرین است که بیش از ۷۰۰ نفر از عوامل برگزاری انتخابات کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از بین ۱۱ نامزد نمایندگی مجلس در این حوزه انتخابیه تنها یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • تبلیغات
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست