اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مهمترین مساله مطرح شده در سفر رئیس جمهوری حل معضل بیکاری استان خواهد بود
82117406-70805390.jpg

مهمترین مساله مطرح شده در سفر رئیس جمهوری حل معضل بیکاری استان خواهد بود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، اسدالله رازانی عصر شنبه در جلسه هم اندیشی برای سفر رئیس جمهوری که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: رئیس جمهوری یک تا ٢ هفته بعد از ماه مبارک رمضان به کرمانشاه می آید.
وی افزود: از فردا یک تیم از نهاد ریاست جمهوری به استان کرمانشاه می آید و پیش درآمدهای سفر از فردا (یکشنبه) آغاز خواهد شد.
استاندار کرمانشاه، شتاب بخشی به حل مشکلات استان و پیشرفت طرح ها و پروژه ها را جز اولویت های سفر رئیس جمهوری به استان کرمانشاه دانست و گفت: سفر دکتر روحانی نسبت به دولت قبل تفاوت هایی دارد؛ در این سفر کاری موافقت ها محدود اما موثر است.
رازانی با تاکید بر اینکه باید اعتبارات ملی استان را تقویت کرد، ادامه داد: پروژه های کلیدی استان و پروژه های درآمدزا باید در سفر رئیس جمهوری به کرمانشاه مطرح شوند.
وی با بیان اینکه متوسط نرخ بیکاری در کشور ١٠ و در استان کرمانشاه ١٨ درصد است، اظهار داشت: باید بتوانیم طرح هایی برای کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه ارائه دهیم.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید نرخ بیکاری در استان کرمانشاه به هشت درصد برسد، یادآور شد: حدود ٦٥ هزار نفر در کرمانشاه بیکار هستند که باید برای آنها اشتغالزایی شود.
رازانی، ارتقاء منطقه ویژه قصرشیرین و منطقه آزاد تجاری را پس از رفع معضل بیکاری خواسته دوم مردم کرمانشاه عنوان کرد.
وی با تاکید بر اینکه مرز قصرشیرین نسبت به دیگر مرزهای کشور در اولویت است، احداث بزرگراه کربلا و راه آهن غرب را سومین خواسته مردم کرمانشاه در سفر رئیس جمهوری عنوان کرد.
استاندار کرمانشاه، همچنین اجرای پروژه سامانه سردسیری و انتقال آب از پالنگان به روانسر را یکی دیگر از طرح ها عنوان کرد که در سفر رئیس جمهوری مطرح خواهد شد.
رازانی ادامه داد: همچنین در این سفر احداث مسیر گردشگری کرمانشاه به بیستون، ارتقاء وضعیت فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه و احداث شهرک های گلخانه ای مطرح می شوند.
وی حاشیه نشینی را یکی از مشکلات شهر کرمانشاه عنوان کرد و گفت: مناطق حاشیه ای شهر کرمانشاه بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارند که در سفر رئیس جمهوری به کرمانشاه باید برای ساماندهی و تقویت زیرساخت های آن چاره اندیشی شود.
۸۰۶۶/۷۴۴۵

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • استاندار كرمانشاه
  • بيكاري
  • اسدالله رازاني

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست