اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مهمترین اولویت دولت تحقق اقتصاد مقاومتی باشد

مهمترین اولویت دولت تحقق اقتصاد مقاومتی باشد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

آیت الله محمود محمدی عراقی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امیدواریم دولت در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی، تلاش بیشتری کند تا بتواند، رضایت مردم و رهبر معظم انقلاب را تامین کند.
به گفته وی دولت در حوزه سیاست خارجی و برجام، ‘انصافا موفقیت های خوبی’ داشته است اما رکود اقتصادی و بیکاری جوانان، مانع احساس این موفقیت می شود.
مشروح مصاحبه مکتوب خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با آیت الله محمدی عراقی، نامزد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان کرمانشاه را در ادامه بخوانید:

** عملکرد دوره چهارم (فعلی) مجلس خبرگان رهبری را چگونه ارزیابی می کنید؟
آیت الله محمدی عراقی: چون مذاکرات مجلس خبرگان اعلام نمی شود و محرمانه است، از تصمیم گیری های آن اطلاع دقیقی ندارم.

* برخی منتقدان ضرورت اصلاح آیین نامه داخلی مجلس خبرگان و برگزار شدن علنی نشست های آن و سخنرانی پیش از دستور اعضا را مطرح کرده اند، نگاه و ارزیابی شما در این زمینه چیست؟
آیت الله محمدی عراقی: علی الاصول با این موضوع که مذاکرات مجلس خبرگان به اطلاع عموم برسد، موافق هستم زیرا در این صورت مردم، اهمیت و نقش خبرگان را در مسائل مهم کشور بیشتر درک می کنند و به نفع نظام است.
این کار باعث حضور قوی تر و گسترده تر مردم در انتخابات خواهد داشت؛ البته مسائل محرمانه استثناء است.

* در خصوص وظایف مجلس خبرگان، دیدگاه های مختلفی از سوی اعضای آن مطرح شده است، نگاه و ارزیابی شما در این زمینه چیست؟
آیت الله محمدی عراقی: معتقدم با توجه به صراحت قانون اساسی، وظایف قانونی کاملا مشخصی برای مجلس خبرگان در بعد انتخاب رهبر و بخش نظارتی تعریف شده است و لذا نباید اختلاف نظر قابل توجهی در این زمینه وجود داشته باشد.
افرادی که اطلاعات حقوقی دارند، این مسئله را به خوبی می دانند.

* نگاه و ارزیابی شما نسبت به عملکرد دولت در دو سال گذشته بخصوص برجام و حوزه اقتصاد چیست؟ اولویت های دولت در ۲ سال آینده از دیدگاه شما چه هستند؟
آیت الله محمدی عراقی: در حوزه سیاست خارجی و برجام، دولت انصافا موفقیت های خوبی داشته و در حوزه اقتصادی تا حدودی در کنترل تورم موفق بوده است اما به علت رکود اقتصادی و بیکاری جوانان، می توان گفت که مردم احساس نمی کنند که موفقیت چشمگیری در حوزه اقتصادی وجود داشته باشد.
امیدواریم دولت محترم در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی، تلاش بیشتری داشته باشد تا بتواند، رضایت مردم و رهبر معظم انقلاب را تامین کند.
مهمترین اولویت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، عبور از رکود و کاهش نرخ بیکاری به ویژه در استان های محروم و مرزی مثل کرمانشاه است که رتبه دوم کشور در بیکاری را داشته و اکنون به رتبه اول هم رسیده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای یک میلیون و ۵۰۷ هزار نفر واجد شرایط رای است که هفتم اسفند ماه برای انتخاب هشت نماینده مجلس شورای اسلامی و ۲ نماینده مجلس خبرگان رهبری، پای صندوق های رای می روند.
برای برگزاری این انتخابات در استان، افزون بر سه هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در نظر گرفته شده است.
۷۴۴۴/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • محمدی عراقی
  • انتخابات کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست