اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / منزل حضرت خدیجه (س) جایگاه امن رسول خدا بود
82115340-70801407.jpg

منزل حضرت خدیجه (س) جایگاه امن رسول خدا بود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

زهرا جانجانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س) افزود: این بانوی بزرگوار در عصر جاهلیت هنگامی به پیامبر خدا (ص) ایمان آورد که مردمان آن زمان، پیامبری ایشان را تکذیب می کردند.
به گفته این استاد دانشگاه، مهر و عطوفت این بانوی بزرگوار به حدی بود که پیامبر (ص) در آن مکان به آرامش می رسید.
جانجانی تصریح کرد: هنگامی که خدیجه (س) به پیامبر (ص) ایمان آورد بانویی ثروتمند و یکی از تجار بزرگ عربستان به حساب می آمد که به دلیل پاکی و صداقت در حرفه تجارت، به خدیجه طاهره لقب گرفته بود.
وی از این بانوی بزرگوار به عنوان الگویی جامع و کامل برای دیگر بانوان یاد کرد و افزود: خدیجه (س) به دلیل بصیرت و بینش بالایی که داشت همواره پشتیبان و همراه پیامبر (ص) بود.
وی با بیان اینکه همه مال و دارایی این بانو صرف مسلمانان شعب ابوطالب شد افزود: براساس روایات بدست آمده مقام حضرت خدیجه (س) آنقدر بالا و باارزش است که دارای مقام شفاعت است و سلام پروردگار به این بانو از طریق جبرییل بر پیامبر رسانده شده است.
جانجانی اضافه کرد، حضرت خدیجه (س) در زمان خود بانویی بسیار متفاوت با ارزش های انسانی و اسلامی است که به عنوان مادر برترین بانوی جهان، حضرت زهرا (س) انتخاب شد.
حضرت خدیجه (س) از قبیلة قریش بود؛ پدرش ‘خُوَیلد’ و مادرش ‘فاطمه بنت زائده’ بود که هر دو از ریشه دارترین و اصیل ترین خاندان های عرب در حجاز به شمار می رفتند.
حضرت خدیجه (س) در سن ۶۵ سالگی در ماه رمضان سال دهم بعثت در خارج از شعب ابوطالب جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • حضرت خديجه
  • دانشگاه آزاد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست