اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه: انتخابات نماد مردم سالاری دینی است

معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه: انتخابات نماد مردم سالاری دینی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا علیرضا گودرزی روز چهارشنبه در همایش توجیهی آموزشی بیش از یک هزار نفر از عوامل اجرایی انتخابات در شهرستان سرپل ذهاب افزود: باید تمام توان و ظرفیت های موجود را برای مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم برای خلق حماسه حداکثری آنها در انتخابات پیش رو بکار ببندیم.
وی اظهار کرد: انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از مهمترین برنامه سیاست داخلی دولت تدبیر و امید در سالجاری است.
وی بیان کرد: در آستانه دو انتخابات مهم پیش رو باید مجریان برگزاری این رویداد سیاسی با دقت و هوشیاری کامل روند انتخابات را رصد کنند و با پرهیز از دخالت در عرصه تبلیغات و مراحل مختلف انتخاباتی در سلامت برگزاری انتخابات حسن نیت و عملشان را نشان دهند.
معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه انتخابات پیش رو را میدان مشارکت بالای مردم در حمایت از نظام اسلامی و اقتدار و صلابت آن توصیف کرد.
گودرزی همچنین بر لزوم آشنایی فرآیند انتخابات، مراحل انجام کار، وظایف اعضای شعب و مجریان انتخابات از جمله عوامل بازرسی، اجرایی و نظارت توضیحاتی ارائه کرد.
معاون فرماندار سرپل ذهاب نیز در ادامه گفت: برگزاری انتخابات در این شهرستان در مجموع ۸۵ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
عزیز کرمی افزود: از مجموع شعب اخذ رای در حوزه سرپل ذهاب ۳۵ شعبه ثابت شهری و۳۷ شعبه سیار روستایی است.
وی اضافه کرد که در انتخابات هفتم اسفند ماه امسال یک هزار و ۵۰ نفر از عوامل نظارتی، اجرایی و بازرسی در حوزه انتخابیه قصرشیرین مشارکت دارند.
وی بر لزوم رعایت اصل بی طرفی کامل مجریان در مدت برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت: هیچ مجری انتخاباتی نباید له یا علیه فردی در طول برگزاری انتخابات و روز اخذ رأی اقدام کند.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند که بخشی از این تعداد را نیز جوانان به ویژه رای اولی ها تشکیل می دهند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از این حوزه انتخابیه یک نفر به عنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
شهرستان سرپل ذهاب درغرب استان کرمانشاه بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • انتخابات
  • همایش
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست