اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / معاون استاندار کرمانشاه: زمینه سرمایه گذاری خارجی در کرمانشاه فراهم است
81951236-70498338.jpg

معاون استاندار کرمانشاه: زمینه سرمایه گذاری خارجی در کرمانشاه فراهم است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا رضا رحیمی روز شنبه پس از امضا تفاهم نامه همکاری اقتصادی بین استانداری کرمانشاه و مجموعه ای از سرمایه گذاران هندی، کره ای و ایرانی اظهار داشت: دولت در تلاش است تا فضای اقتصادی کشور را بهبود ببخشد.
وی افزود: پس از برداشته شدن تحریم ها و موفقیت ایران در مذاکرات هسته ای امکان حضور سرمایه گذاران خارجی در جمهوری اسلامی ایران فراهم شده است.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه عنوان کرد: باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا با معرفی ظرفیت های استان سرمایه گذاران خارجی را برای توسعه کرمانشاه جذب کنیم.
رحیمی به امضا تفاهم نامه با گروهی از سرمایه گذاران هندی، کره ای و ایرانی اشاره کرد و گفت: این گروه چند ملیتی هفته گذشته با حضور در استان کرمانشاه از بخش های مختلف اقتصادی و مدیریت شهری بازدید و برنامه های خود را ارائه کردند.
وی با اشاره به اشتیاق این گروه برای سرمایه گذاری در کرمانشاه گفت: این گروه دانش فنی برای سرمایه گذاری را دارند و علاوه بر اشتغال زایی فن آوری های جدید را نیز به کرمانشاه می آورند.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه افزود: با توجه به ظرفیت های فرودگاه کرمانشاه ایجاد ایرلاین در کرمانشاه یکی از مهمترین برنامه های این گروه سرمایه گذار است.
رحیمی همچنین ایجاد نیروگاه، پالایشگاه و پتروشیمی را از دیگر برنامه های این سرمایه گذاران در استان عنوان کرد.
وی توسعه توریسم درمانی را از مهمترین برنامه های استان کرمانشاه دانست و گفت: امروز بیماران کشورهای همسایه ایران برای درمان به هند می روند، ما باید با ایجاد زیر ساخت های مناسب این بیماران را به کشور بکشانیم.
به گفته معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه توسعه توریسم سلامت یکی دیگر از برنامه های گروه سرمایه گذار چند ملیتی در کرمانشاه است.
رحیمی همچنین ایجاد مرکز خرید در مسیر گردشگری بیستون به طاقبستان و مشارکت در ساخت راه آهن غرب کشور را از دیگر برنامه های این گروه سرمایه گذار در کرمانشاه عنوان کرد.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست