اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / معاون استاندار کرمانشاه:اشتغال مهمترین اولویت استان در برنامه ششم توسعه خواهد بود
81942769-70482724.jpg

معاون استاندار کرمانشاه:اشتغال مهمترین اولویت استان در برنامه ششم توسعه خواهد بود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا رحیمی روز یکشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه ابن استان همواره جزو بیکارترین استان های کشور بوده است.
وی افزود: شاید در برخی فصول توانسته باشیم یکی دو پله در بخش اشتغال سیر صعودی داشته باشیم اما در مجموع و به طور میانگین در سال همواره جزو بیکارترین استان ها بوده و در این خصوص اصلا وضع خوبی نداریم.
رحیمی با اشاره به تدوین سند چشم انداز ششم توسعه گفت: تمامی دستگاه های اجرایی استان بخصوص دستگاه های عضو کمیته اشتغال باید طرح و برنامه تازه ای برای رهایی استان از این وضع ارائه کنند.
معاون استاندار کرمانشاه افزود: تاکنون طرح های زیادی برای کاهش معضل بیکاری و اشتغالزایی تعریف و عملیاتی شده اما نتیجه بخش نبوده است.
وی تاکید کرد: به همین دلیل باید با همفکری و برنامه ریزی طرح هایی نوین برای برون رفت از این مشکل ارائه کنیم تا در آینده و سال های آتی کمتر از این معضل صحبت کنیم.
رحیمی همچنین خواستار توسعه مشوق های سرمایه گذاری نظیر معافیت های مالیاتی و … برای حضور سرمایه گذاران در استان شد و گفت: ورود بخش خصوصی می تواند گره گشای بسیاری از امور باشد.
معاون استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به ورود یک شرکت سرمایه گذار آلمانی در کرمانشاه برای سرمایه گذاری در بخش تجهیزات پزشکی گفت: مجموعه مدیریتی استان از ورود این شرکت ها که رونق اقتصادی را برای استان به همراه خواهند داشت حمایت و استقبال می کند.
وی خواستار ساماندهی مشاغل ریز در استان نیز شد و گفت: باید این دسته از مشاغل که بسیاری از آن ها توانایی توسعه دارند شناسایی و تقویت شوند.
رحیمی در پایان از دستگاه های عضو کمیته اشتغال استان خواست که تا پایان بهمن، وضعیت واقعی اشتغال موجود در استان را به اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کنند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست