اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / معاون استاندارکرمانشاه: انقلاب اسلامی با معنویت دل ها را تسخیر خود کرد
81960115-70515356.jpg

معاون استاندارکرمانشاه: انقلاب اسلامی با معنویت دل ها را تسخیر خود کرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا مجتبی نیک کردار روز پنجشنبه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن ماه در میدان آزادی کنگاور با تبریک ایام مبارک دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی افزود: ایران اسلامی به برکت انقلاب در دل کشورهای اسلامی همچون سوریه، لبنان، عراق و یمن حکومت می کند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلابی یگانه بود که با منطق دست خالی بر اسلحه غلبه کرد، افزود: این انقلاب از نوزدهم دی ماه سال ۵۶ شروع شد که با مجاهدت های امام و شهدای سرافراز و همچنین مردم ایران اسلامی به پیروزی رسید.
وی بیان کرد: انقلاب ما برخلاف همه انقلاب های عالم که مادی بود انقلابی معنوی و برای استحقاق کرامت انسان و دینداری بود.
معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه به تبیین شعار انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: شعار انقلاب استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود که بعد از ۳۷ سال با قاطعیت اعلام می کنم که مردم به این شعارها پایبند بودند و هیچ گونه انحرافی صورت نگرفته است.
به گفته نیک کردار برگزاری ۳۷ انتخابات و میانگین یک انتخابات در سال و همچنین انتخاب آزادانه مردم در انتخابات مختلف، معنای آزادی این شعار انقلاب را نمایان می کند.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که مردم ایران اسلامی در روز هفتم اسفند ماه همچون دوره های گذشته با حضور در پای صندوق های رای، فردی را که به دنبال خدمتگزاری در راستای اهداف نظام و دولت تدبیر و امید است را برگزینند.
معاون استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه معنی جمهوریت حضور آحاد مردم در پای صندوق های رای در ۳۷ سال گذشته است اضافه کرد: این جمهوری با صفت اسلامی در دنیا می درخشد.
نیک کردار همچنین با بیان اینکه معنی های زیادی از استقلال در این شعار انقلاب نهفته است افزود: ما از اوایل انقلاب تاکنون به استقلال سیاسی به عنوان یکی از معانی استقلال دست یافتیم و علاوه بر اینکه در دنیا حرف خود را به کرسی نشانده، زیر بار هیچ زورگویی نرفته ایم.
معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه ۵۰ هزار مستشار آمریکایی قبل از انقلاب در کشور ما حضور داشتند که سدها، نیروگاه ها، بنادر و مراکز بهداشتی و درمانی ما را مدیریت می کردند خاطرنشان کرد: رهبری های داهیانه امام راحل و رهبر انقلاب به ما آموخت می توانیم روی پای خود بایستیم.
نیک کردار ادامه داد: در زمینه صنایع دفاعی که بعد مهم انقلاب جمهوری اسلامی است، با وجود تحریم های پی در پی در ۳۶ سال گذشته انواع جنگ افزارها، هواپیماها، موشک ها و سلاح های جنگی مدرن را ساختیم و به همت مردان شجاع و غیور این آب و خاک در منطقه حرف اول نظامی را می زنیم.
وی همچنین با اشاره به اینکه استقلال علمی برای جمهوری اسلامی بسیار مهم بود که قبل از انقلاب تنها ۱۵ هزار پزشک در کشور وجود داشت یادآور شد: استقلال علمی یعنی تربیت ۱۱۱ هزار پزشک ایرانی بعد از انقلاب و اعزام آنها به دیگر کشورها که همه از برکات انقلاب است.
معاون استاندار کرمانشاه در زمینه استقلال اقتصادی نیز گفت: از نظر کشاورزی به طور تقریبی در کشور خودکفا هستیم که استان کرمانشاه از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵۰ میلیمتر بارندگی داشته و انشاالله سال زراعی و کشاورزی خوبی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه صادرات غیرنفتی بعد از انقلاب رشد بسیار خوبی پیدا کرده است افزود: قبل از انقلاب چهار میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت برای جمعیت ۳۵ میلیون نفری صادر می شد، ولی امروز تنها با صادرات یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت جمعیت ۷۵ میلیون نفری ایران اداره می شود.
نیک کردار افزود: وابستگی کمتر به نفت، روی پای خود ایستادن، تحقق اقتصاد مقاومتی و ناامیدی دشمنان را در پی داشته است.
وی همچنین با اشاره به اینکه قبل از انقلاب تنها ۵۱ هزار خانوار از نعمت گاز برخوردار بودند اضافه کرد: امروز به برکت جمهوری اسلامی این میزان اشتراک گاز به ۱۵ میلیون خانوار رسیده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه بیان داشت: قبل از انقلاب سه میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک برق در کشور وجود داشت که تنها حدود ۱۰ درصد مردم از نعمت برق برخوردار بودند، ولی امروز با اشتراک ۲۹ میلیون خانوارهمه مردم ایران از نعمت برق برخوردار شده اند.
همچنین به گفته نیک کردار تعداد دانش آموزان پیش از انقلاب ۱۵۴ هزار نفر بود که امروز به چهار میلیون نفر افزایش یافته است.
معاون استاندار کرمانشاه اشاره ای هم به آمار مرگ و میر هنگام تولد نوزادان کرد و گفت: در هر ۱۰ هزار نفر نوزاد متولد شده قبل از انقلاب ۱۱۱ نفر به مرگ می انجامید که این آمار امروز به ۲۶ نفر کاهش یافته است.
وی در پایان با اشاره به فرجام موفقیت آمیز برجام گفت: بسته شدن پرونده هسته ای مرهون هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و درایت دولت تدبیر و امید است و تیم دیپلماسی کشورمان در مذاکره با گروه ۱+۵ از حقانیت نظام اسلامی دردستیابی به فناوری صلح آمیز دانش هسته ای دفاع کردند.
شهرستان کنگاور در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • ۲۲ بهمن
  • فجر ۹۴
  • مجتبی نیک کردار

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست