اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مشکل کمبود سیلندر گاز مایع در گیلانغرب تا پایان هفته آینده رفع می شود
82343395-71242112.jpg

مشکل کمبود سیلندر گاز مایع در گیلانغرب تا پایان هفته آینده رفع می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

فرهاد همتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با تمهیدات اتخاذ شده در روز گذشته بیش از ۵۰۰ عدد سیلندر گاز در سطح روستاهای دهستان های حومه و چله از توابع گیلانغرب توزیع شده است.
وی بیان کرد: امروز نیز ۱۵۰ عدد سیلندر گاز مایع در دهستان ویژنان از توابع گیلانغرب توزیع می شود و ساکنان مناطق روستایی در ارتباط با کمبود سیلندرهای گاز مایع نباید نگران باشند.
وی با بیان این که رفع مشکل شهروندان به ویژه روستاییان همواره در اولویت برنامه های دولت و مسوولان قرار دارد، گفت: رفع مشکل کمبود سیلندر گاز مایع در چند روز گذشته، به طور جدی مورد پیگیری قرار گرفت.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب ادامه داد: سه دهستان ویژنان، حومه و دیره در این شهرستان فاقد شبکه گاز خانگی هستند و سوخت مصرفی آنها نفت سفید و گاز سیلندری است و با توجه به فصل سرما و برودت هوا، تقاضا برای دریافت سیلندرهای گاز مایع در چند روز گذشته افزایش یافته است.
همتی، کمبود سیلندرهای گاز مایع در گیلانغرب را به علت تعمیرات پالایشگاهی در اراک و همزمانی آن با موج سرما در ماه اخیر در منطقه شمالی کشور عنوان کرد و افزود: این امر باعث اختلال در امر تامین و ارسال سهمیه روزانه به این شهرستان شده است.
وی ادامه داد: مشکل کمبود سیلندرهای گاز مایع در شهرستان گیلانغرب با پیگیری های صورت گرفته و همکاری شرکت گاز ایران در حال رفع شدن است و وضعیت در مناطق روستایی نیز کنترل شده و براساس سهمیه های در نظر گرفته، روزانه در بین روستایان توزیع می شود.
وی گفت: هم اکنون علاوه بر شهر گیلانغرب و سرمست که از نعمت گاز خانگی برخوردارند، دهستان های چله، حیدریه و گواور از توابع این شهرستان نیز یا گازدار شده اند و یا مراحل نهایی شبکه گذاری آنها در حال انجام است.
وی اضافه کرد که گاز رسانی به سه دهستان باقیمانده دیره، حومه و ویژنان هم در برنامه دولت قرار گرفته و تلاش می شود تا پایان سال ۹۶ ساکنان این مناطق نیز از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.
گیلانغرب با بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۸۰۶۶ خبرنگار:سلطانمراد شهبازپور **انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • كمبود
  • سلندر گاز
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست