اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مشکل سد داریان در حال برطرف شدن است
82489602-71532796.jpg

مشکل سد داریان در حال برطرف شدن است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

کیاست امیریان سه شنبه در گفتگو با ایرنا، اظهارداشت: یکی از لوله های خطوط فرعی انتقال آب سد داریان شب گذشته دچار مشکل فنی شد و در پی آن آب وارد اتاقک سد شده است.
وی با بیان اینکه مشکل ایجاد شده جدی نیست و به زودی برطرف می شود، گفت: اکنون کارشناسان شرکت آب منطقه ای در حال برطرف کردن مشکل هستند و به نظر می رسد حداکثر تا ۲ روز آینده این مشکل کاملا برطرف شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه با بیان اینکه میزان خسارت به سد داریان جزیی است، تصریح کرد: دیواره سد و سایر بخش های آن در سلامت کامل است و جای نگرانی وجود ندارد.
فرماندار پاوه نیز امروز شایعه شکستگی دیواره سد داریان را به شدت تکذیب کرد و افزود: سد داریان و تاسیسات نیروگاهی دو مقوله مجزا از همدیگر هستند و مشکل به وجود آمده در نیروگاه ربطی به سد ندارد.
پرویز ایده پور، در خصوص مشکل به وجود آمده خاطرشان ساخت: ساعت ۲۲ دوشنبه شب (۲۱ فروردین) بر اثر شکستگی لوله تخلیه آب شیر پروانه ای نیروگاه، مقادیری از آب وارد طبقه تحتانی نیروگاه داریان شد که حجم آب ورودی بیشتر از ظرفیت پمپ های تخلیه کننده نشتی نیروگاه بود که این موضوع باعث آبگرفتگی در این بخش از نیروگاه گردید که با تمهیدات معمول به سرعت آبگرفتگی کنترل گردید و پیش بینی می شود که شرایط ظرف ۲۴ ساعت آینده به حالت عادی برگردد.
سد داریان یک سد خاکی ساخته شده روی رودخانه سیروان در نزدیکی شهر نودشه شهرستان پاوه و در مجاورت روستای داریان است.
حجم مخزن سد داریان پاوه ۳۳۸ میلیون متر مکعب است و میزان برق تولیدی نیروگاه آن ۵۰۰ میلیون کیلووات ساعت در سال است که یک هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال درآمد خواهد داشت.
اهداف احداث سد داریان تولید انرژی برق آبی و بهره برداری حداکثری از آب رودخانه سیروان به منظور توسعه کشاورزی عنوان شده است.
سد داریان در ۲۵ کیلومتری شهر پاوه و ۱۴۵ کیلومتری کرمانشاه واقع شده است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶خبرنگار: سامان رحمتیان ** انتشار دهنده: علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • سد داریان
  • شهرستان پاوه
  • کیاست امیریان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست