اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مشارکت مردم در امداد رسانی به زلزله زدگان ستودنی است
n83117630-72689210.jpg

مشارکت مردم در امداد رسانی به زلزله زدگان ستودنی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام علی ملکی در خطبه های نماز جمعه این هفته قصرشیرین افزود: این شهرستان دارای مردمی با فرهنگ و فداکار است که در جریان حادثه زلزله با اینکه خود مصدوم داشتند اما به یاری یکدیگر پرداختند و این همت و دلسوزی این مردم را نشان می دهد.
وی اظهار داشت: در نظام اسلامی مسئولان خادم و نوکر مردم هستند که تمام تلاش خود را برای کمک به زلزله زدگان و رفع مشکلات آن ها به کار بسته اند.
خطیب جمعه قصرشیرین گفت: بازدید مسئولان از مناطق زلزله زده و تلاش آن ها برای رفع مشکلات زلزله زدگان نشان دهنده عظمت ایران اسلامی است که مسئولانی دارد که در کنار مردم هستند.
وی همچنین با اشاره به سفر معاون اول رییس جمهوری به قصرشیرین و بازدید از روستاهای زلزله زده گفت: کاهش تعرفه آب و برق ، امهال وام های زلزله زدگان و کمک بلاعوض به زلزله زدگان با توجه به وقوع زلزله جدید و افزایش قیمت مصالح ساختمانی از مواردی بود که در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه در شهرستان قصرشیرین مطرح شد و معاون اول رییس جمهوری در خصوص آن ها قول پیگیری دادند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.
در زلزله ۶٫۴ ریشتری شامگاه یکشنبه چهارم آذر شهرستان سرپل ذهاب ۷۷۱ نفر مصدوم شدند.
سه هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی تاکنون از سوی ۴۷ تیم ارزیاب از ستادهای معین در مناطق زلزله زده مورد ارزیابی قرار گرفته که در مجموع با توجه به بازسازی و تعمیر ۸۰ درصد واحدهای مسکونی این مناطق، آسیب جدی به واحدهای مسکونی وارد نشده و ۲۰ درصد واحدها در حد تعمیری هستند.
در ۱۲ روستای اصلی کانون زلزله در شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب نیز ارزیابی ها انجام شده است و ۱۶۰ واحد مسکونی در مجموع دچار خسارت شده اند که این واحدها همگی تعمیری هستند.
این زلزله پس لرزه زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته بوده که در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب رخ داد و ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

زلزله زدگان

همدلي و مشاركت

قصرشيرين

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست