اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مشارکت مردم استان در مرز ۶۰ درصد بود، دور دوم احتمالا در نیمه اول اردیبهشت برگزار می شود
81983182-70556770.jpg

مشارکت مردم استان در مرز ۶۰ درصد بود، دور دوم احتمالا در نیمه اول اردیبهشت برگزار می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

یوسف شاه حسینی روز یکشنبه با حضور در ستاد انتخابات استان و در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۵۹۵ واجد شرایط رای در استان کرمانشاه، ۹۰۲ هزار و ۶۱۲ نفر آرای خود را به صندوق ها ریختند.
شاه حسینی گفت: با توجه به انسجام و همفکری میان مسئولان و برگزارکنندگان انتخابات و نیز اشتیاقی که در جامعه وجود داشت، خوشبختانه انتخابات با روندی خوب و با کمترین مشکل برگزار شد.
وی همچنین در مورد اعتراض نامزدها گفت: براساس تبصره یک از ماده ۵۸ قانون انتخابات، کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند، می توانند ظرف هفت روز پس از اتمام رای گیری، شکایت خود را به دبیرخانه شورای نگهبان اعلام کنند.
به گفته این مسئول، در استان کرمانشاه تاکنون شکایتی از سوی نامزدها دریافت نشده اما یکی از نامزدها قرار است شکایت کتبی خود را اعلام کند که تا این لحظه چنین نامه ای به دبیرخانه نرسیده است.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه همچنین در مورد زمان برگزاری دور دوم انتخابات که قرار است در ۲ حوزه کرمانشاه و سنقروکلیایی برگزار شود، گفت: براساس قانون وزارت کشور و شورای نگهبان ظرف یکماه پس از اعلام نتایج دور اول و تایید آن، زمان برگزاری دور دوم را مشخص می کنند که به احتمال زیاد، نیمه نخست اردیبهشت خواهد بود.
در مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی شش نفر از هشت نماینده استان کرمانشاه برگزیده شدند.
۶۵۳۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • انتخابات
  • استان کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست