اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مشارکت حداکثری در انتخابات نقش بسزایی در اقتداربین المللی ایران دارد
82529601-71611203.jpg

مشارکت حداکثری در انتخابات نقش بسزایی در اقتداربین المللی ایران دارد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدامین رضازاده عصر یکشنبه در نشست اصحاب رسانه و دبیران احزاب که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، یکی از افتخارات دولت یازدهم در بخش سیاسی را راه اندازی دوباره خانه احزاب دانست و افزود: خانه احزاب که به دلیل اختلاف های احزاب تعطیل شده بود، پس از برگزاری جلسات مختلف، با همکاری و توافق جریان های اصلاح طلب و اصولگرا راه اندازی شد.
وی اظهار کرد: جلسات خانه احزاب در استان ها نیز به صورت منظم برگزار می شود و استانداری ها جلسات متعددی را با احزاب برگزار می کنند.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه دولت یازدهم نسبت به سایر دولت ها از تمام سلیقه ها برای خدمت به مردم استفاده کرده است، یادآور شد: تمام مردم در سرنوشت کشور سهیم هستند و هرکسی که رای بیاورد، نماینده تمام مردم‌ خواهد بود.
رضازاده با اعلام اینکه امروز تمام تشکل های دانشجویی می توانند در دانشگاه ها فعال باشند، گفت: ما معتقدیم که هم افزایی بین دستگاه های سیاسی و هم بین قوای سه گانه به بهترین شکل وجود دارد.
رضازاده در ادامه اظهار کرد: در دولت یازدهم تاکنون ۱۲ هزار مجوز برای سخنرانی و راهپیمایی های سیاسی صادر شده که چهار هزار مورد آن دانشجویی بوده است.
وی با بیان اینکه با توجه به انتخابات های برگزار شده، انتخابات پیش رو در بهترین شرایط برگزار می شود، گفت: در انتخابات های گذشته، بعضا مشکلاتی وجود داشت اما در این انتخابات، کشور از نظر امنیت داخلی شرایط مطلوبی دارد و مشکلی احساس نمی شود.
وی با تاکید بر اینکه مردم پشتوانه نظام هستند و انتخابات نماد حمایت مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: پیش بینی ما این است که در این دوره از انتخابات ۷۰ درصد مردم شرکت خواهند کرد.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه معتمدان مردم بر انتخابات نظارت می کنند، گفت: ۶۲ هزار صندوق در کشور داریم و یک میلیون و ۲۰۰ نفر برگزاری انتخابات را برعهده دارند.
وی با اعلام اینکه موقعیت جمهوری اسلامی نسبت به کشورهای مشابه خود در زمینه دمکراسی بهتر است، گفت: میانگین حضور مردم در انتخاب های ریاست جمهوری ۶۶٫۷ درصد، خبرگان رهبری ۵۷ درصد، شورای شهر ۶۰ درصد، همه پرسی ۶۰ درصد و تغییر رژیم ۹۸ درصد و در مجموع ۶۷٫۷ درصد است.
وی افزود: این در حالی است که در دیگر کشورها و حتی کشورهایی که سابقه دمکراسی بیشتری از ما دارند، حضور مردم کمرنگ تر است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶/۱۸۶۰ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • انتخابات ریاست جمهوری
  • وزارت کشور
  • محمد امین رضا زاده

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست