اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مرحوم آیت الله کرکوکی یک سوم اموال خود را وقف کرد
n83236892-72891829.jpg

مرحوم آیت الله کرکوکی یک سوم اموال خود را وقف کرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام آیت عباسیان روز شنبه در همایش تخصصی ترویج وقف با موضوع واقف خیراندیش مرحوم آیت الله حاج عبدالله کرکوکی که در محل مجتمع آل آقای کرمانشاه برگزار شد، از این شخصیت به عنوان واقفی بزرگ یاد کرد و اظهار داشت: از ۲۳ هزار رقبه، تنها اسناد هشت هزار رقبه به روز است و ۱۵هزار رقبه هنوز حق وقف را پرداخت نکرده اند.
وی با تاکید براینکه همایش و مراسمات یادبود این بزرگوار باید آنگونه که شایسته است برگزار شود، افزود: این مراسمات باید به گونه ای باشد تا مردم با برکات و زوایای زندگی این شخصیت آشنا شوند.
حجت الاسلام عباسیان افزود: هزاران نفر از نعمت موقوفات آیت الله کرکوکی برخوردار شده اند که موقوفات وی به چند بخش تقسیم می شود که دارو و درمان بخشی از آن بود.
وی با بیان اینکه قسمت دوم موقوفه به دانش آموزان بی بضاعت تعلق دارد، افزود: مدرسه ای در شهرک فدک ساخته شده که از محل همین موقوفه تاکنون کمک های بسیار به بحث آموزشی و تهیه البسه دانش آموزان شده است.
او گفت: در سال گذشته بیش از ۱۷هزار دانش آموز کرمانشاهی از محل این موقوفه و چندین موقوفه دیگر خدمات آموزشی دریافت کرده اند.
وی از نشر و معارف قرآنی به عنوان قسمت سوم موقوفه یاد کرد و گفت: امسال بیش از ۲۴ هزار قرآن آموز از محلل این موقوفه و دیگر موقوفات در کرمانشاه تحت تعلیم هستند که در هیچ کجای کشور همچنین رقمی دیده نشده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه یادآور شد، از سوی دیگر ۹۰ هزار جلد قرآن در سال گذشته از محل همین موقوفه در سال گذشته چاپ و در مناطق محروم توزیع شده است.
وی از نیاتی در زمینه طلاب و چاپ کتب مفیده به عنوان دیگر نیات موقوفه ای این عالم بزرگوار یاد کرد و افزود: پس از گذشت ۲۱۰ سال هنوز اثرات موقوفه ای این مرحوم پابرجاست که باید زندگی وی به الگویی برای همگان تبدیل شود.
وی از وجود ۵۲ هزار رقبه در کرمانشاه خبر داد و تصریح کرد: بیشترین موقوفات استان به حوزه‌های علمیه، طلاب و قرآن تعلق دارد که پس از آن در زمینه دانش آموزان نیازمند، زوار و دارو و درمان می باشد.
۷۴۶۰/۳۰۳۳

انتهای پیام/*

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرهنگي

آيت الله كركوكي

وقف

اوقاف كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست