اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم نهم و دهم شهریوردرکرمانشاه برگزار می شود
82208564-70976342.jpg

مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم نهم و دهم شهریوردرکرمانشاه برگزار می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

حجت الاسلام آیت الله عباسیان روز دوشنبه در نشستی خبری اظهار کرد: این مرحله از مسابقات در زمان یاد شده و در محل سرسرای بعثت شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه ۲۰۸ نفر به مرحله استانی راه پیدا کرده اند، یادآور شد: ۱۱۸ نفر از این تعداد را خواهران و ۹۰ نفر را نیز برادران تشکیل می دهند.
حجت الاسلام عباسیان خاطرنشان کرد: افراد راه یافته از بین یک هزار و ۹۹۴ نفری که در مرحله شهرستانی شرکت کرده بودند، برگزیده شدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه نفرات برتر مسابقات مرحله استانی به مرحله کشوری که امسال قرار است در رشت برگزار شود، راه پیدا می کنند، گفت: سهمیه استان کرمانشاه برای این مرحله ۱۲ نفر است.
وی خاطرنشان کرد: مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته های معارف قرآن کریم، حفظ (پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل)، ترتیل قرآن، تحقیق قرآن و اذان و دعاخوانی برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام عباسیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم که از چهار سال گذشته در کشور آغاز شده، یادآور شد: طی این مدت در استان کرمانشاه ۳۲ هزار نفر در طرح تربیت حافظان شرکت کردند.
وی در پایان سهمیه استان کرمانشاه در سال جاری برای طرح تربیت حافظان را بیش از هشت هزار نفر عنوان کرد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • مدیرکل اوقاف کرمانشاه
  • حجت الاسلام عباسیان
  • مسابقات قرآن کریم

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست