اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مدیرکل هواشناسی: از غلظت آلودگی هوای کرمانشاه کاسته می شود
82115518-70801908.jpg

مدیرکل هواشناسی: از غلظت آلودگی هوای کرمانشاه کاسته می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

شاهرخ پارسا صبح جمعه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: از روز گذشته طوفان گرد و غبار حاصل از صحراهای شمالی کشور عراق استان کرمانشاه را تحت تاثیر خود قرار داده است.

* دید در قصرشیرین به ٢٠٠ متر رسید
وی افزود: با ورود این توده از گرد و غبار به استان شعاع دید عمودی در شهرستان قصرشیرین حتی به ٢٠٠ متر هم رسید.
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه یادآور شد: براساس نقشه های هواشناسی این توده از گرد و غبار اواخر امشب و فردا از جو استان خارج خواهد شد.
پارسا عنوان کرد: روند غلظت آلاینده های استان کرمانشاه هم اکنون در حال کاهش است.
کیفیت هوای شهر کرمانشاه از عصر روز پنجشنبه در حال بحران قرار گرفته است.
از ابتدای سال جاری تاکنون و با احتساب امروز، هوای کرمانشاه هشت روز در حالت هشدار و یک روز در حالت اضطرار و یک روز در وضعیت بحران قرار داشته است.
شهروندان کرمانشاه در سال ۹۴ هم، ۳۶ روز در هوای خارج از استاندارد نفس کشیدند که ۳۳ روز آن شرایط هشدار و ۲ روز هم وضعیت اضطرار را تجربه کردند.
در سال ۹۳ نیز شهر کرمانشاه در مجموع ۲۴ روز هوای غیراستاندارد داشت که ۲۲ روز آن در وضع هشدار، یک روز در وضعیت بحران و یک روز هم در وضع اضطرار قرار بود.
استان کرمانشاه همانند استان های ایلام و خوزستان، در چند سال گذشته حسابی با معضل ریزگردها و آلودگی هوا درگیر بوده و این وضعیت به ویژه مردم شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب را کلافه کرده است.
این پدیده شوم نه تنها عوارض جسمی زیادی به مردم استان تحمیل کرده که حتی با بستن منافذ برگ های درختان بلوط،‌ بشدت به جنگل‌های زاگرس هم آسیب زده است.
۸۰۶۶/۷۴۴۵

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • هواشناسي
  • استان كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست