اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مدیرکل مشارکت های عمومی ناجا: دهه هفتادی ها قانون پذیرند
82086821-70748128.jpg

مدیرکل مشارکت های عمومی ناجا: دهه هفتادی ها قانون پذیرند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

سرهنگ سید احمد خسروی روز سه شنبه با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) کرمانشاه، آموزش همگانی را گام موثری در ایجاد امنیت عمومی دانست و گفت: در صورتی که بتوانیم آگاهی مردم را بالا ببریم بدون شک آمار جرم و جنایت در جامعه کاهش پیدا می کند.
وی با اشاره نقش آموزش در رده های سنی پایه، اظهار داشت: دبستانی هایی که نیروی انتظامی در دهه ۷۰ کار آموزش آنها را آغاز کرد، امروز جوانانی قانون پذیر هستند و به نظم عمومی احترام می گذارند.

* استفاده از انجمن های مردم نهاد برای ایجاد امنیت
مدیرکل مشارکت های عمومی ناجا اضافه کرد: پلیس به دنبال جذب مشارکت های عمومی برای ایجاد امنیت در جامعه است و در این راستا از انجمن های مردم نهاد و سایر ارگان ها نیز کمک می گیرد.

* آموزش برای تمامی اقشار
خسروی اعلام کرد که ناجا اکنون کار آموزش عمومی را برای تمامی اقشار اعم از دبستانی ها، دبیرستانی ها، دانشگاهیان، بازاریان و کارمندان انجام می دهد.
وی افزود: آموزش استفاده از فضای مجاری و مبارزه با مواد مخدر از اولویت های مباحث آموزشی پلیس است که اکنون به صورت جدی دنبال می شود.

* همکاری خوب مردم
مدیرکل مشارکت های عمومی ناجا در بخش دیگری از صحبت های خود به مشارکت مردم با پلیس اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مردم برای ایجاد امنیت در جامعه پیشگام هستند و همکاری خوبی با پلیس دارند.
خسروی راه اندازی پلیس ۱۱۰ را یکی از نخستین اقدامات پلیس برای افزایش مشارکت مردم دانست و گفت: امروز مردم در دور افتاده ترین نقاط کشور نیز به راحتی می توانند با ۱۱۰ تماس حاصل کنند و مشکلات خود را با ما در میان بگذارند.

* مرزنشینان بیشترین همکاری را با پلیس دارند
مدیرکل مشارکت های عمومی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که عشایر و اقوام مرزنشین بیشترین همکاری را با نیروی انتظامی دارند.
خسروی تاکید کرد: عشایر و اقوام مرزنشین مهمترین مدافعان جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند و از ذره ذره خاک ایران اسلامی دفاع می کنند.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • ناجا
  • دهه هفتاد
  • آموزش

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست