اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه: خللی در روند فعالیت پتروشیمی بیستون ایجاد نشده است
82172329-70907846.jpg

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه: خللی در روند فعالیت پتروشیمی بیستون ایجاد نشده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، یکی از مخازن مجتمع پتروشیمی بیستون کرمانشاه روز جمعه (هشتم مرداد) به دلیل جمع شدن گازهای ‘لایت ان’ منفجر و آتش سوزی حاصل از این انفجار با تلاش چهار ساعت آتشنشان ها و نیروهای امدادی خاموش شد.
رضا محمودیان مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اعلام کرد که کمیته ای فنی برای بررسی دلیل اصلی ایجاد جرقه و انفجار گازهای لایت ان و تعیین میزان دقیق خسارت تشکیل شده است.
وی عنوان کرد: مجتمع پرتوشیمی بیستون کماکان به کار خود ادامه می دهد.

**خسارت زیاد نیست
مدیر مجتمع پتروشیمی بیستون نیز با اشاره به تشکیل کمیته فنی برای مشخص شدن میزان خسارت ها، اظهار داشت: خسارت چندانی به مجتمع وارد نشده باشد.
محمدرضا کرم در گفت و گو با ایرنا، عنوان کرد: خسارت های وارده به پتروشیمی کرمانشاه مربوط به مایعات از بین رفته در آتش سوزی و خسارت های وارد شده به مخزن می شود.
مجتمع پتروشیمی بیستون در ۱۵ کیلومتری شرق کرمانشاه و در کنار بزرگراه کربلا واقع شده است.
مجتمع پتروشیمی بیستون کرمانشاه الکیل بنزن خطی (LAB) والکیلات سنگین (HAB) تولید می کند.
الکیل بنزن خطی (LAB) نقش مهمی در شکل گیری صنایع پایین دستی پتروشیمی در کشور دارد، زیرا این محصول به عنوان ماده اولیه شوینده ها در تولید پاک کننده های خانگی و صنعتی کاربرد دارد.
الکیلات سنگین (HAB) از دیگر تولیدات این مجتمع پتروشیمی بیستون است که با هدف کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، اقتصاد تک محصولی، ایجاد ارزش افزوده از مواد خام، تأمین نیاز داخلی، افزایش صادرات محصولات پتروشیمی، ایجاد درآمد ارزی و اشتغال زایی تولید می شود.
طرح الکیل بنزن خطی مجتمع پتروشیمی بیستون با مهندسی اصولی و تحت لیسانس شرکت IFP فرانسه و طراحی و مهندسی تفصیلی شرکت تکنیکاس ریونیداس اسپانیا و شرکت انرشیمی ایران اجرا شده است.
خوراک پتروشیمی بیستون سالانه ۳۸۶ هزار تن نفت سفید و ۱۹ هزار تن بنزن است که نفت سفید از پالایشگاه کرمانشاه و بنزن از مجتمع پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی اصفهان تأمین می شود.
یکی از مخزن های پتروشیمی بیستون حدود ساعت ۱۵ روز جمعه دچار آتش سوزی شد.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • پتروشیمی
  • کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست