اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی باید اصلاح شود
n83130837-72711722.jpg

قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی باید اصلاح شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرهاد تجری روز سه شنبه در نشست اتحادیه ها و اصناف استان کرمانشاه با مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) که در سرسرای همایش های این نهاد برگزار شد، یکی از گلوگاههای ایجاد اشتغال در بازار را سختگیری های قانون کار و بیمه تامین اجتماعی در حمایت از کارگران دانست که باعث ترس کارآفرین ها و صاحبان مشاغل شده است.
او اضافه کرد: درگذشته بخش بزرگی از افراد جامعه به راحتی به شاگردی و کار در کارگاه ها و تولیدی ها و مغازه ها در می آمدند ولی با قوانین سختگیرانه بیمه کارگری، مالیات و بیمه ناشی از آن امروزه بازاریان حتی جرات ندارند فرزندان خود را به کار گیرند.
تجری در ادامه با بیان اینکه همه مسئولان بر این نکته که قوانین کار تک بعدی است و باید اصلاح شود، تاکید دارند و گرنه به قیمت حفظ اشتغال فعلی کارگران به اشتغال آینده کشور ضربه بیشتری خواهد خورد.
این نماینده مجلس در ادامه بیان داشت: در مجلس هشتم روند اصلاح قوانین کار در کشور کلید خورد اما متاسفانه به دلیل مخاطرات آن (ترس از تجمع های کارگری) و برخی عوام فریبی ها اصلاح نشد.
تجری کمک به رونق بازار را کمک به آحاد جامعه قلمداد کرد و از بازاریان خواست در شرایط ویژه کشور و نوسانات بازار در کنار دولت در ایجاد اشتغال حس مسئولیت پذیری، همفکری و هم افزایی داشته باشند.
او در بخش دیگری از سخنان خود از از اتحادیه ها و اصناف استان به دلیل حمایت و کمک به مناطق زلزله زده غرب استان قدردانی کرد و گفت: در زلزله سال گذشته دولت در بحث امداد رسانی بی نظیر اقدام کرد و در راستای بازسازی مناطق زلزله نیز انصافا مصوبات و اعتبارات بی سابقه ای اختصاص داده است.
وی با اشاره به روند بازسازی مناطق زلزله کرمانشاه اظهار داشت: در مقطعی به دلیل توطئه دشمنان در تحریم ها و گرانی ارز ، نوسان هایی در روند ساخت و ساز ایجاد شد ولی هیچ خللی در عزم و همت مسئولان در خدمت رسانی دستگاه های اجرایی به این مناطق نکاسته است.

** کاهش بیکاری با هم افزایی همه اقشار جامعه بستگی دارد
رییس اتاق اصناف استان کرمانشاه نیز در این نشست گفت: کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال به همت و انسجام والای همه دستگاه ها و ارگان های نظام و نخبگان جامعه بستگی دارد.
رضا سلیم ساسانی ، توجه به توانمدسازی را مقوله مهم و ضروری برای ایجاد اشتغال در استان دانست و افزود: اصناف و اتحادیه های استان در راستای ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد آماده همکاری است.
او اتحادیه ها و اصناف را بزرگترین نهاد مردم نهاد عنوان کرد که بیشترین سهم اشتغال در کشور دارند خواستار توجه جدی به حل مشکلات آنها شد.
وی در پایان بر تعهد اتاق اصناف و اتحادیه ها استان در راستای کمک به اشتغال مددجویان زیر پوشش کمیته امداد تاکید کرد و بیان داشت: اتحادیه و اصناف همیشه در انجام دادن کارهای خیر در جامعه پیش قدم هستند.
اتاق اصناف استان کرمانشاه بیش از ۵۰ هزار نفر عضو دارد.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که نیمی از آن در شهر کرمانشاه ساکن هستند.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

اتحاديه و اصناف استان كرمانشاه

كميته امداد كرمانشاه

اشتغالزايي

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست