اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / قوانین تبلیغاتی رعایت نشود احتمال حذف از صحنه انتخابات وجود دارد

قوانین تبلیغاتی رعایت نشود احتمال حذف از صحنه انتخابات وجود دارد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

فضل الله رنجبر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در یک هفته مانده به برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری فعالیت های تبلیغاتی نامزدها به صورت شبانه روز رصد و پیگیری می شود.
وی ادامه داد: باید و نبایدهای انتخاباتی و تبلیغاتی کاملا برای نامزدها و ستادهای انتخاباتی آن ها تشریح شده و موارد و مصادیق تخلف نیز به صورت کتبی در اختیار آن ها قرار گرفته است.
رنجبر یادآور شد: با توجه به این شرایط اگر هیات نظارت بر انتخابات موارد تخلفی را به صورت مکرر از نامزد یا نامزدهایی مشاهده و آن ها را به شورای نگهبان گزارش کند احتمال کنار گذاشته شدن آن ها از چرخه انتخابات وجود دارد.
رئیس ستاد انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه کرمانشاه همچنین با اعلام شماره تماس ۰۹۱۸۸۵۸۴۲۰۴ و ۰۹۱۸۸۳۲۸۸۵۶ گفت: شهروندان و نامزدهای انتخابات در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند مراتب را با این دو شماره در میان بگذارند.
وی نصب بنر نامزدهای مجلس در سطح شهر و دیوار نویسی برای تبلیغات برای نامزدهای هر دو مجلس را از مصادیق بارز تخلف عنوان و اظهار کرد: بنرهای نصب شده سریعا توسط عوامل شهرداری جمع آوری و نیروی انتظامی نیز در صورت مشاهده فردی در حال دیوارنویسی وی را دستگیر و تحویل مقامات قضایی خواهد داد.
رنجبر در پایان گفت: هر نامزد انتخاباتی مجاز است در سطح هر منطقه شهرداری دو ستاد (یک ستاد آقا و یک ستاد خانم) تشکیل داده و تا ساعت هشت صبح روز ششم اسفند ماه تبلیغات خود را ادامه دهند.
استان کرمانشاه دارای دو نماینده در مجلس خبرگان و شهرستان کرمانشاه نیز دارای سه نماینده در مجلس شورای اسلامی می باشد.
انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری روز هفتم اسفند ماه سال جاری در ۵۶۲ شعبه اخذ رای شهرستان کرمانشاه و همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • فرماندار کرمانشاه
  • فضل الله رنجبر
  • انتخابات

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست