اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / قصرشیرین در سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) به سوگ نشست
n83092204-72646386.jpg

قصرشیرین در سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) به سوگ نشست

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرزنشینان عزادار متشکل از شیعه ، سنی و اهل حق سه شنبه شب و صبح چهارشنبه با حضور در مساجد، تکایا و حسینیه های شهرستان به برپایی آیین های عزاداری پرداختند.
سوگواران و عزاداران هیات های عزاداری روز چهارشنبه در قالب دسته های سینه زنی و زنجیرزنی در صف های منظم در خیابان های قصرشیرین به راه افتادند و در جنب مسجد غروی تجمع کرده و در سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت سبط اکبرش عزاداری کردند.
مرزنشینان سوگوار قصرشیرین به قرائت دعای زیارت از بعید حضرت رسول اکرم (ص) پرداختند و سخنرانان ویژگی های شخصیتی پیامبر نور و رحمت (ص) و همچنین فضایل اخلاقی ایشان را برای سوگواران تشریح کردند.
روحانیون سخنران هدف از برپایی آیین های سوگواری را معرفی هرچه بیشتر شخصیت و فضایل اخلاقی پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) و انس و الفت با دین بیان کردند و مهم ترین وظیفه امروز مسلمانان را حفظ وحدت برای مقابله با استکبار و جبهه کفر و حرکت حول محور ولایت فقیه بیان کردند.
آیین سوگواری و عزاداری سالروز رحلت پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) نیز با حضور گسترده هیات های مذهبی و عزاداران سوگوار در شهرستان های سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز برگزار شد.
قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و داشتن ۱۸۶ کیلومتر نواری مرز با عراق، در غرب کرمانشاه واقع شده است.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

عزاداري

مراسم

قصرشيرين

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست