اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / قرآن بهترین سرمایه برای مسلمانان است
1546863352_n83162122-72764588.jpg

قرآن بهترین سرمایه برای مسلمانان است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله مصطفی علما روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه ششمین دوره مسابقات استانی حفظ ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم ویژه اهل سنت استان کرمانشاه که در سرسرای اجتماعات کتابخانه عمومی شماره ۲ جوانرود برگزار شد، افزود: منطق قرآن و معارف دقیق آن بود که حضرت امام (ره) با دست خالی و بدون هیچ نیروی نظامی توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند و رهبری امروز با عزت و قدرت در مقابل زورگویان دنیا بایستد.
وی اظهار داشت: در آستانه چلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم مقایسه ای داشته باشیم با ۴۰ سال قبل چه امکاناتی داشتیم و امروز چه داریم همه آنچه داریم به برکت و نورانیت قرآن و اسلام است.
امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: آگاهی، علم روز، تزکیه و رستگاری انسان ها در قرآن کریم بیان شده و باید این کتاب الهی را الگوی خود قرار دهیم.
وی خاطرنشان کرد: باید با قرآن بیشتر مانوس باشیم و جوانان را با نورانیت این کتاب آسمانی آشنا کنیم.
جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه نیز گفت: این برنامه ششمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت استان است که در چهار رشته مفاهیم و ترجمه ، حفظ ، قرائت و ترتیل یرادران و خواهران برگزار می شود.
احمد محمدی، گسترش و تعمیق معارف قرآنی، رشد و شکوفایی استعدادهای قرآنی، ایجاد همگرایی و تعمیق روحیه معنوی را از جمله اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد و افزود: نفرات برتر این دوره از رقابتها به مسابقاب کشوری اعزام می شوند.
ملا احمد فخری امام جمعه جوانرود هم گفت: تمسک به قرآن کریم و پیروی از شریعت دین مبین اسلام مایه نجات و رستگاری مسلمانان است.
وی افزود: ایران اسلامی در پرتو قرآن به عزت و افتخار در دنیا دست یافته است.
شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.
۷۴۵۳/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرهنگي

قرآن كريم

اهل سنت

امام جمعه كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست