اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فوتبال قصرشیرین احیا می شود/شناسایی ۲۵ نوجوان و جوان مستعد
82216512-70991263.jpg

فوتبال قصرشیرین احیا می شود/شناسایی ۲۵ نوجوان و جوان مستعد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، وضعیت رکود فوتبال در شهرستان مرزی قصرشیرین در ۶ سال گذشته به اوج خود رسید و اگر پیش از آن تیم هایی از این شهر مرزی در مسابقات داخل استانی شرکت می کردند اما در این مدت این حضور قطع شد تا فوتبال قصرشیرین به دست فراموشی سپرده شود.
این بی توجهی ها ادامه داشت تا اینکه از حدود یکسال پیش جمعی از فوتبالیست های قدیمی قصرشیرین با کمک مسئولان ورزش شهرستان و خیرین و مردم تصمیم به احیای فوتبال این دیار مرزنشین گرفتند.
از یکسال پیش بود که همین گروه چند نفره که متشکل از فوتبالیست های قدیمی شهرستان بودند تصمیم گرفتند کار را از پایه شروع کنند و با میدان دادن به نوجوانان و جوانان آینده فوتبال قصرشیرین را تامین کنند.
استقبال بسیار خوب خانواده ها از کار فوتبالیست های قدیمی قصرشیرین نیز موجب شد تا تیم فوتبال نوجوانان و جوانان این شهرستان خیلی زود رونق بگیرد و زمینه حضور این تیم در مسابقات قهرمانی استان پس از سال ها غیبت فراهم شود.
امید زارعی یکی از همین فوتبالیست های قدیمی شهر قصرشیرین است که در کنار سایر دوستان خود امروز به عنوان مربی و مسئول روابط عمومی باشگاه شهید نصرت الله پرندی مشغول تمرین دادن نوجوانان قصرشیرینی و هماهنگی کارهاست که با خبرنگار ایرنا همکلام شده است.

** ۲۵ نفر از نوجوانان و جوانان مستعد قصرشیرین شناسایی شده اند
وی ابتدا با بیان اینکه از یکسال گذشته کار عضو گیری در بین نوجوانان و جوانان علاقه مند در سطح شهرستان قصرشیرین آغاز شد، گفت: پس از چند جلسه تمرین و تست گیری در نهایت ۲۵ بازیکن برای عضویت در تیم منتخب قصرشیرین انتخاب شدند تا به عنوان نماینده شهرستان در رقابت های مختلف شرکت کنند.
زارعی گفت: اکثر بازیکنان این تیم را متولدین سال های ۸۰ تا ۸۲ تشکیل می دهند که سه روز در هفته را مشغول تمرین و کار با توپ هستند که توسط خود وی و برادران فیلی (مسعود و میلاد) آموزش های لازم را فرا می گیرند.
مربی تیم فوتبال قصرشیرین با بیان اینکه هزینه های تیم از طریق انجمن قصرشیرینی های ساکن تهران، چند نفر از کسبه بازارچه پرویزخان و جمعی از مردم علاقه مند شهر قصرشیرین تامین می شود، گفت: اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز زمین تمرین و مسابقه را در اختیار تیم شهر قرار داده است.

** حضور در لیگ استانی پس از ۶ سال غیبت
وی گفت: با حمایت مسئولان شهرستان و افراد نامبرده شده توانستیم امسال پس از سال ها غیبت در رقابت های قهرمانی جوانان استان شرکت کنیم تا بازیکنان ما که عمدتا نوجوان نیز هستند محک جدی بخورند و تجربه کسب کنند.
زارعی همچنین با اشاره به استقبال بسیار خوب خانواده های قصرشیرینی از راه اندازی تیم فوتبال نوجوانان شهرستان، گفت: مردم این دیار به فوتبال بسیار علاقه مندند به گونه ای که به دلیل همین علاقه تیم فوتبال نونهالان شهرستان را نیز راه اندازی کرده ایم.
مسئول روابط عمومی تیم فوتبال نوجوانان قصرشیرین یادآور شد: با آغاز سال تحصیلی جدید و به دلیل اهمیتی که مسئولان این تیم برای تحصیل فوتبالیست های خود قائل هستند تمرینات را کاهش و به یک دو جلسه در هفته به شکل بدنسازی و کار با توپ کاهش می دهند، اما تمرینات تعطیل نمی شود.
وی در پایان گفت: ثبت نام و آموزش نوجوانان علاقه مند قصرشیرینی به شکل رایگان است و خانواده ها می توانند فرزندان خود را که متولد ۱۳۸۰ به بعد هستند را در این تیم فوتبال که متعلق به مردم قصرشیرین است، ثبت نام کنند.
قصرشیرین با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت در ۱۶۵ کیلومتری غرب کرمانشاه مرکز استان قرار دارد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • ورزش
  • فوتبال
  • شهرستان قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست