اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فنی و حرفه ای آمادگی توانمندسازی دانشجویان دانشگاه های استان را دارد
82309354-71175279.jpg

فنی و حرفه ای آمادگی توانمندسازی دانشجویان دانشگاه های استان را دارد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا داود ناصری امید روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با رؤسای دانشگاه های استان کرمانشاه در استانداری با اعلام اینکه مرکز هایتک دارای تجهیزات مدرن و اساتید با تجربه ای است افزود: باوجود اطلاع رسانی های گسترده این مرکز با استقبال بسیار کمی مواجه شده که امیدواریم با برگزاری این جلسات، اهمیت موضوع بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار کرد: یکی از مواردی که می تواند باعث شناخت بیشتر حرفه های مهارتی بین دانشجویان شود طرح کار ورزی است که به صورت جدی به آن پرداخته نمی شود و این اداره کل آمادگی کامل دارد طرح کار ورزی دانشجویان را با استفاده از کارگاه های آموزشی و اساتید مجرب زیرنظر دانشگاه مربوطه انجام دهد که به طور قطع دارای نتایج مثبتی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را تنها متولی آموزش های غیر رسمی در کشور دانست و گفت: این اداره کل در استان کرمانشاه ۲۲ مرکز دولتی دارد که اکنون سه مرکز نیز با عنوان دهکده مهارت در شهرستان های هرسین، سنقر و اسلام آباد غرب آماده بهره برداری است.
به گفته ناصری امید، همچنین حدود ۲۵۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای فعال نیز در حوزه های مختلف مهارتی در سطح استان فعال است.
او با اشاره به اینکه عملکرد آموزشی این اداره کل رشد ۱۱ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است، گفت: تعهدات آموزشی در ابتدای سال در بخش های زندان و پادگان و همچنین دانشگاه به صورت مجزا مشخص می شود که این تعهدات بر اساس نیاز سنجی های صورت گرفته و تفاهم نامه های منعقد شده تنظیم می شوند.
وی با اشاره به کسب مقام برتر کشوری توسط جوانان استان در هفدهمین مسابقات ملی مهارت گفت: استان کرمانشاه دارای استعدادهای فراوانی است که می توانند با شرکت در این گونه مسابقات باعث کسب افتخار برای استان شوند که به دلیل نداشتن آگاهی و اطلاع رسانی از این مهم باز می مانند.
ناصری امید، خواستار تداوم این گونه جلسات برای بازدهی بیشتر شد و گفت: در جلسات شورای مهارت استان این مسایل مطرح می شود و شایسته است رؤسای دانشگاه های استان نیز در این جلسات حضور یابند که باعث ایجاد تعامل روسای دانشگاه ها و مسوولان دستگاه های اجرایی استان می شود.
معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه طرح جامع تعامل بین دانشگاه های استان و این اداره کل آماده شده است، گفت: مشاوره نادرست در زمان انتخاب رشته دانشجویان باعث شده که بیشتر دانشجویان به سمت رشته های علوم پایه بروند و کمتر رغبتی به رشته های فنی و حرفه ای داشته باشند.
احسان ایمانی هرسینی افزود: با وجود کارگاه های مجهز و اساتید مجرب این اداره کل قابلیت آموزش های مهارتی به دانش آموختگان و دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی را دارد و شایسته نیست که با وجود این امکانات کارگاه های فنی و حرفه ای که بیشتر آنها برای اولین بار در کشور راه اندازی شده اند با استقبال کمی مواجه باشند.
۳۰۳۳/۸۰۶۶٫ خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی.

انتهای پیام /*

  • فرهنگي
  • فني حرفه اي
  • كرمانشاه
  • هم انديشي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست