اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرهنگ سازی مهم ترین راه مقابله با آسیب های اجتماعی است
82291735-71139496.jpg

فرهنگ سازی مهم ترین راه مقابله با آسیب های اجتماعی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، نعمت الله نازپرورده روز چهارشنبه در همایش آسیب های اجتماعی با موضوع جلوگیری از خودکشی که در سرسرای غدیر قصرشیرین برگزار شد، افزود: کمک رسانی به فردی که به علت ناراحتی روحی قصد خودکشی دارد، در واقع احیای زندگی مجدد برای اوست.
وی اظهارکرد: کارشناسان بهداشتی و دستگاه های اجرایی ذیربط باید تهدیدهای خودکشی را در شهرستان شناسایی و با برنامه ریزی برای کاهش این آسیب اجتماعی تلاش کنند.
وی بیان کرد: در طول سال کارگاه های مختلفی از سوی شبکه بداشت و درمان، بهزیستی و کمیته امداد برای خانواده ها برگزار می شود تا خطرهای ناشی از خودکشی در این شهرستان مرزی کاهش یابد.
معاون فرماندار قصرشیرین با اشاره به اینکه خودکشی به عنوان یک آسیب جدی اجتماعی هر گروهی از جامعه را می تواند هدف قرار دهد، اضافه کرد که روحانیان و مبلغان مذهبی می توانند با توجه به موقعیت مذهبی که در جامعه دارند، نسبت به پیامدهای منفی این آسیب اجتماعی، به خانواده اطلاع رسانی کنند.
نازپرورده، فقر، بیکاری، مشکلات روانی، منازعه های قومی و خانوادگی را از مهم ترین عوامل خودکشی در افراد جامعه بیان کرد.
در ادامه این همایش یک روانشناس و متخصص اعصاب و روان دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در ارتباط با مهم ترین راه کارهای مقابله با خودکشی و کاهش این آسیب های اجتماعی مطالبی بیان کرد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، دارای ۲ مرز رسمی و فعال پرویزخان و قصرشیرین است.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶ خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • همايش
  • آسيب اجتماعي
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست